Foto

Loupež na poště, ozbrojený pachatel unikl

Pachatel s černou kapucí uloupil 15,000 korun

středa 9. ledna 09:44

Loupež

Partner článku – Alfa Tactical

    Včera večer jsme informovali o loupeži v Německu a následné loupeži o třicet kilometrů dál, již v Česku.
     Nyní můžeme doplnit podrobnosti z druhé loupeže. "Krátce před půl čtvrtou odpoledne došlo v obci Meclov k loupežnému přepadení pobočky České pošty. Zatím neznámý pachatel s černou kapucí na hlavě pod pohrůžkou střelné zbraně požadoval po pracovnici pošty vydání finanční hotovosti. Žena mu v obavě o svůj život vydala finanční hotovost ve výši 15 400 korun v různých bankovkách," uvedla mluvčí policie s tím, že ke zranění osob nedošlo.
     Ihned po loupeži pachatel z místa uprchl. Na místo se ihned dostavilo několik policejních hlídek a také výjezdová skupina Služby kriminální policisté a vyšetřování Domažlice. Policisté provedli ohledání místa činu a šetření v okolí. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupež. Po pachateli, kterému hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let, policisté usilovně pátrají. 

Včera jsme psali:
      Silnici mezi Plzní a Domažlicemi obsadilo kvůli dvěma loupežím větší množství hlídek policie v helmách, neprůstřelných vestách a se samopaly. Dle čtenářů byli policisté od Horšovského Týna až k Draženovu, a i kolem Meclova. 
     Loupilo se na obou stranách hranice, nejprve přepadli banku v německém Arnschwangu, tedy necelých deset kilometrů od našich hranic. Zde se loupež odehrála před třetí odpoledne a jen o hodinu později došlo, o pouhých třicet kilometrů dál, k další loupeži, nyní již v Česku, když byla v Meclově přepadena pošta.
     Pachatel je na útěku a podle německé policie má zbraň, v Německu se pachateli nepodařilo ukořistit žádné peníze, jak dopadl v Česku policie zatím nezveřejnila, respektive zatím nikdo ani nepotvrdil, že obě loupeže spolu souvisí. 
     Policisté obou zemí zahájili rozsáhlé pátrání, do kterého se mimo jiné zapojili psovodi i vrtulník.
     Podle německé policie měl být pachatelem muž, asi 175 cm vysoký, štíhlý, ve věku 30-35 let, západoevropského vzhledu. Muž má mít hnědé nebo plavé vousy a knír. Oblečen měl být v tmavé krátké bundě, modrých džínsech a tmavé mikině s bílými šňůrkami na kapuci. Ozbrojen měl být pistolí. Zda jde o téhož lupiče, který loupil i Meclově, ale dosud potvrzeno není.

Foto: Chamer Zeitung a čtenář

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.