Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Ozbrojená loupež na pumpě skončila vážným zraněním

Nebezpečného pachatele dnes v noci z vraku auta vystřihávali hasiči

22. října 2019 09:42 , aktualizace čtvrtek 24. října 13:24

Loupež Nehody Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

 
     Bohužel ani v noci na dnešek neměly bezpečnostní a záchranné složky klid. Včera v půl osmé večer došlo v Plasích k ozbrojené loupeži na místní čerpací stanici. Loupež však skončila zcela jinak, než pachatel očekával.
      Pachatel vstoupil na pumpu a pod pohrůžkou použití zbraně donutil obsluhu k vydání finanční hotovosti. Co se dál na čerpačce přesně odehrálo zatím nevíme, jisté je jen to, že po loupeži v prodejně pachatel vnikl i do horního patra budovy a ven se dostal po střeše.
     Po loupeži utekl pachatel pěšky do svahu nad Plasy, kde měl v lese ukryto vozidlo Fiat Croma a lesní cestou ujížděl směrem na Kralovice.
     Pachatel však podcenil rychlost policie, když vyjel z lesa na silnici a chtěl jet na Kralovice, spatřila ho hlídka kralovických policistů, která uzavírala možnost úniku tímto směrem. Pachatel se s vozidlem otočil, pokusil se ujet směrem na Plasy, ale díky vysoké rychlosti dostal v serpentinách smyk a narazil do svodidel, na kterých zůstal viset. Mladý muž zřejmě nebyl připoutaný, protože skončil zaklíněný ve vraku auta pod přístrojovou deskou.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky, hasiči museli k vyproštění muže v bezvědomí použít hydraulickou techniku a poté ho předali záchranářům, kteří ho pod dozorem policistů transportovali již při vědomí do Fakultní nemocnice na Lochotíně.
     Dechové zkoušky ani testu na drogy nebyl vzhledem ke zranění řidič schopen se podrobit, policisté proto nařídili odběr krve v lékařském zařízení. Podle našich informací jde o policii dobře známého muže a uživatele drog.
     Čtyřiadvacetiletý pachatel se nyní nachází v nemocnici, kde je střežen policií, v nejbližší době bude obviněn z loupeže a s největší pravděpodobností bude dán podnět na jeho vzetí do vazby.

Jak se taková loupež na pumpě vyplatí?

     Počítejte s námi, plus je, že se zmocnil 12.000 korun, za které si může koupit něco velmi užitečného.
     Mínus je, že se poté trochu přizabil v autě, čeká ho léčení, poté vazba, pak soud, samozřejmě s placením veškerých nákladů a nakonec nepodmíněný trest v délce 2 - 10 let.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.