Foto Video

Loupež na čerpací stanici

Maskovaný lupič přepadl obsluhu vybaven nožem a pepřovým sprejem

čtvrtek 26. ledna 15:57 , aktualizace 16:07

Krádež Loupež Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera krátce před sedmou hodinou ráno vešel do čerpací stanice v Oloví na Sokolovsku muž maskovaný zimní čepicí, ve které měl vystřihnuté otvory na oči a nos, ozbrojený kuchyňským nožem a pepřovým sprejem.
     Ten přistoupil k prodejnímu pultu a po obsluze začal požadovat, aby mu do přinesené igelitové tašky dala peníze z pokladny. Prodavačka se mu snažila vysvětlit, že takto brzy ráno v pokladně téměř nic není, ale muž začal být agresivní, na prodavačku začal křičet, mířit pepřovým sprejem a nožem bodal do pultu před ní.
     "Ze strachu o svůj život a zdraví muži nakonec obsluha finanční prostředky z pokladny vydala," popsal tiskový mluvčí policie.


     Lupič i s kořistí čítající přibližně 13 tisíc korun z místa utekl, načež prodavačka uzamkla hlavní dveře do čerpací stanice a vše oznámila na tísňovou linku 158.

     Policisté z několika obvodních oddělení ve spolupráci s kriminalisty se loupežným přepadením začali okamžitě zabývat a po provedených prvotních šetřeních zjistili, že muž odpovídající popisu zaběhl do jednoho z panelových domů v horní části města. Následně v jedné z bytových jednotek policisté pětatřicetiletého muže zadrželi.

     "Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Policejní komisař podá státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na rozhodnutí soudu si pětatřicetiletý muž počká v policejní cele," uvedl tiskový mluvčí policie.

     V případě prokázání viny hrozí muži, který již byl v minulosti několikrát pravomocně odsouzen a podle našich informací má za podobnou trestnou činnost odsezeno patnáct let, trest odnětí svobody až na deset let.


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.