Foto Video

Brutální přepadení mladé ženy v Plzni

Recidivista bil náhodně vybranou ženu pěstmi a pak jí ještě mlátil hlavou o chodník

26. července 2020 13:09 , aktualizace 18:55

Loupež Městská policie Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     Ve velice děsivý zážitek se včera kolem půl třetí ráno proměnila cesta k příteli pro mladou ženu v Plzni. Když se totiž na Slovanské třídě pokoušela se svému příteli dovolat, aby jí otevřel dům, přistoupil k ní náhle cizí muž, telefon jí chtěl sebral a když ho žena nechtěla vydat, začal ji pěstmi bít hlava nehlava, poté jí strhl na zem a snažil se jí opakovaně udeřit hlavou o chodník.

     Velikým štěstím mladé ženy bylo, že ulicí právě projížděla tříčlenná hlídka strážníků Městské policie Plzeň, která při spatření útoku okamžitě zareagovala a zakročila. Strážníci agresora z ženy strhli, a protože svou agresi obrátil proti nim, použili k jeho pacifikaci donucovací prostředky.
     Zatímco útočník skončil v poutech, strážníci poskytli první pomoc vyděšené mladé ženě. Ta utrpěla několik oděrek v obličeji, roztržený ret a natékající ránu v zadní části hlavy. Vzhledem k prodělanému útoku také začala upadat do šoku, strážníci jí proto posadili do svého vozu a na místo přivolali záchranáře. Ti po nutném ošetření na místě pětadvacetiletou ženu transportovali do nemocnice.

     Spoutaného útočníka strážníci předali přivolaným policistům, kteří ho zadrželi a převezli do policejní cely. "Vyšetřování případu si převzali kriminalisté. Proti jednačtyřicetiletému muži bylo zahájeno trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin loupeže, současně kriminalisté podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. V případě uznání viny muži hrozí nepodmíněný trest až do výše deset let," uvedla mluvčí policie. Podle našich informací jde o několikanásobného recidivistu, který již v minulosti byl za obdobnou trestnou činnost odsouzen.

Aktualizace:

      Útočník, který brutálně napadl mladou ženu, byl v průběhu dneška předveden před soud, který vyhověl návrhu státního zástupce a muže poslal do vazby


 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.