Video

Loupežníci versus recidivisté

"Pachatelé ho dostihli, zasypali ranami, srazili k zemi a okradli o peníze i doklady"

pátek 21. února 15:47 , aktualizace sobota 22. února 11:18

Loupež Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Ve čtvrtek 30. ledna v časných ranních hodinách si v Plzni vyhlédli dva muži s bohatou trestní minulostí svoji další oběť. V Pobřežní ulici zastavili vytipovaného muže a pod hrozbou násilí po něm chtěli vydání peněz. Poškozený jim samozřejmě nechtěl vyhovět a z místa začal utíkat, při útěku bohužel ale uklouzl a upadl na zem. Sice se mu ještě podařilo se zvednout, ale pachatelé ho již dostihli a ranami ho srazili zpět k zemi. "Poté, co muže srazili k zemi, ho společně prohledali a násilím mu odcizili peněženku, kterou měl poškozený při sobě. Ta obsahovala finanční hotovost ve výši 4 000 korun, osobní doklady a další cennosti ve výši 2 200 korun. Následně z místa pachatelé utekli," popsala loupež policejní mluvčí.
     Poškozený muž samozřejmě kontaktoval policisty. Vyšetřování okamžitě převzali kriminalisté zabývající zabývající se násilnou trestnou činností, v policejní hantýrce takzvaní "loupežníci" (pozn. red. vyšetřují nejvíce loupeží). Kriminalisté zjišťovali a pověřovali získané informace, které je postupně navedly na stopu dvou pachatelů. Dle zjištěných a ověřených poznatků se policistům podařilo v úterý 18. února v Plzni vypátrat a zadržet podezřelého třiatřicetiletého muže a o necelý den později jeho jednadvacetiletého komplice.
     "Policejní komisař prvního oddělení obecné kriminality ze služby kriminální policie a vyšetřování zahájil trestní stíhání dvou osob ve věku 33 a 21 let, které obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež spáchané formou spolupachatelství a dále podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který soudce akceptoval," ukončila mluvčí policistů.
     V současné době se obvinění muži nachází ve vazební věznici, kterou již dobře znají ze své předchozí činnosti a kriminalisté se případem dále zabývají.

Video: Kriminalisté předvádějí právě zadrženého lupiče k výslechu

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.