Lupič si na ženu počíhal u zaparkovaného auta

Žena před útočníkem musela utéct, schovala se v restauraci

úterý 21. června 19:18

Loupež Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

      V pondělí 13. června krátce před půl osmou večer došlo v Plzni na parkovišti pod mostem Generála Pattona k napadení mladé ženy. Pachatel si dvaadvacetiletou ženu vytipoval, když šla ke svému zaparkovanému vozu, začal jí vyhrožovat a požadoval po ní vydání kabelky.
      "Žena mužův požadavek odmítala splnit a začala před agresorem ustupovat. Pachatel situaci vyhrotil opětovným požadavkem a poté oběť fyzicky napadl. Ta se bránila a přitom hlasitě volala o pomoc, načež jí útočník odstrčil na zaparkovaný vůz," popsala útok tisková mluvčí policie.
       V té chvíli se naštěstí ženě povedlo ze sevření pachatele vyprostit a i s kabelkou z místa utéct do nejbližší restaurace, kde požádala personál o pomoc. Pachatel chvíli ženu pronásledoval, ale před restaurací od pronásledování upustil a odešel neznámo kam.

       "Přivolaní policisté zjišťovali a prověřovali získané informace k popisu a pohybu pachatele a zajišťovali důkazní prostředky, které je navedly na jeho stopu. O necelé čtyři dny později svou intenzivní operativní činností kriminalisté útočníka vypátrali v Plzni, omezili ho na osobní svobodě a umístili do policejní cely. Třiatřicetiletý muž v současné době čelí obvinění ze spáchání trestného činu loupež, za kterou mu v případě pravomocného rozhodnutí může hrozit až desetiletý pobyt za mřížemi," doplnila mluvčí policie s tím, že kriminalisté podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což soudce akceptoval.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.