Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Jindřich H. byl obviněn z loupeže na čerpací stanici, teď mu hrozí až deset let vězení

Aktualizace článku: Přepadení čerpací stanice ve Zborovské ulici

18. srpna 2023 15:30 , aktualizace 16:08

Loupež Zadržení pachatele


     V úterý jsme informovali o přepadení čerpací stanice MOL ve Zborovské ulici v Plzni a slíbili vám, že budeme případ dále sledovat. Nyní přinášíme nové informace.

     Dnes již můžeme uvést, že pachatelem byl Jindřich H. narozený v roce 1988, který zřejmě nepatří k nejchytřejším, neboť si na skutečně pořádný průšvih zadělal v podstatě kvůli prkotině.
     Tento muž si totiž z čerpací stanice odnesl jen několik plechovek piva, cigarety a tisíc korun. Protože ale pro jejich získání použil násilí, jeho jednání naplňuje skutkovou podstatu trestného činu loupež, u které výše škody na rozdíl třeba od krádeže nehraje roli, a za kterou mu teď hrozí trest odnětí svobody v délce tří až deseti let.
     "Můžeme potvrdit, že muž narozený v roce 1988 byl obviněn ze spáchání trestného činu loupež," uvedla nám dnes tisková mluvčí policie.

O této loupeži jsme informovali v článku: 

Přepadení čerpací stanice ve Zborovské ulici

     V pondělí 14. srpna těsně po deváté hodině večer došlo k napadení a oloupení obsluhy čerpací stanice Mol ve Zborovské ulici v Plzni.

     Podle našich informací zde skupina několika mužů nejprve sledovala čerpací stanici, a když zde nebyli žádní zákazníci, jeden z nich vyrazil dovnitř. Muž si nejprve nabral drobný nákup, se kterým šel k pokladně, ale místo toho, aby zaplatil, zaútočil na prodavačku, srazil jí na zem a zpoza pultu odcizil peníze a cigarety. Poté z místa utekl.

     Prodavačce se bohužel až poté podařilo stisknout tísňové tlačítko, takže ačkoli hlídka bezpečnostní služby Tuebor General Service na čerpací stanici dorazila během dvou minut od přijetí signálu, pachatel již byl pryč. Hlídka proto zajistila prostor a přivolala policii.

     Přivolaní policisté po zjištění, co se stalo, začali po pachateli pátrat. Případ, který naplňuje skutkovou podstatu trestného činu loupež, si převzali kriminalisté a na místo byl povolán technik k zajištění maximálního možného množství kriminalistických stop.

    Podle našich informací se policistům pachatele podařilo po několika hodinách vypátrat a zadržet. Policisté zahájili úkony trestního řízení a případem se stále zabývají. Předpokládáme, že zítra nebo pozítří přineseme další informace.


 


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost