Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Maďaři na Plzeň v dobrém vzpomínat nebudou

Cyklisty z Maďarska během dovolené v Plzni okradli dokonce hned dvakrát

8. července 2021 14:22 , aktualizace 15:41

Cizinci Cyklista Krádež

     Ne moc příjemné vzpomínky na návštěvu Plzně si dle všeho odvezou starší návštěvníci z Maďarska, kteří poslední týden trávili v kempu Ostende u Velkého boleveckého rybníka. Ti se včera ráno obrátili na policii s tím, že jim v noci od dvou chatek v kempu někdo odcizil dvě pánská a jedno dámské jízdní kolo. Kola si návštěvníci po příjezdu z cyklistických závodů kolem jedné hodiny ráno uzamkli u chatek, ale když se o několik hodin později probudili, na místě nezůstaly ani kola, ani zámky.

     Řešit situaci do kempu vyrazili policisté, kteří také zjistili, že stejná skupina maďarských turistů zde byla okradena již v pátek 2. července, kdy jim z neuzamčených chatek neznámý zloděj odcizil peníze. "Zloděj vešel do neuzamčené rekreační chaty, ve které spaly dvě osoby. V předsíňce nalezl odloženou tašku, ve které se nacházela peněženka s obsahem finanční hotovosti 1 300 korun a 10 000 maďarských forintů. Hotovost odcizil a z chatky odešel. Stejným způsobem následně zopakoval nezvanou návštěvu ve vedlejší neuzamčené chatce, do které vešel a z volně nalezené peněženky odcizil finanční hotovost ve výši 6 000 korun a 19 000 maďarských forintů. Peníze opět odcizil, peněženku ponechal na místě a z chatky odešel," popsala tisková mluvčí policie. Tuto krádež ale nejprve turisté nehlásili, protože si chatky neuzamkli a považovali to za svou chybu.
      Krádežemi peněz i kol se policisté a po odcizených jízdních kolech, penězích a pachateli či pachatelích pátrají.

Foto: IlustračníJídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí