Foto

Malý chlapec trpící autismem se topil v řece

Záchrana přišla doslova na poslední chvíli

neděle 8. září 18:16

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes odpoledne bylo přijato na tísňovou linku policie oznámení o pohřešování nezletilého chlapce, který trpí autismem a odjel svému otci ze zahrady v Kynšperku nad Ohří na koloběžce neznámo kam.
      Operační důstojník policie proto ihned přijal příslušná opatření a zahájil pátrání. Do pátrací akce byl zapojen maximální počet policejních hlídek.
      Po necelé hodině pátrání se policistům z obvodního oddělení Loket podařilo malého chlapce nalézt. Záchrana přišla doslova na poslední chvíli, dítě bylo zhruba v polovině řeky Ohře poblíž cyklostezky. Policista praporčík Petr Balog nezaváhal, pro chlapce okamžitě do řeky vlezl a vytáhl ho s ostatními policisty na samotný břeh. Policisté poté chlapci poskytli prvotní úkony první pomoci, dali mu suché oblečení a zabezpečili mu tepelný komfort do příjezdu zdravotní záchranné služby.

Foto: PČR

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.