Foto Video

Zloděj "Mamánek" je Suarez a je z Los Angeles...

...tedy to o sobě tvrdí na Fb. Doopravdy je to ale Petr nebo Peter, je ze Slovenska a teď mu hrozí dva roky

pátek 27. dubna 16:32 , aktualizace 21:15

Krádež

Partner článku – Delta Plzeň


Aktualizujeme:

     V březnu nás policie ČR požádala o zveřejnění videa zloděje, který krade v prodejně Alfa Tactical v Plzni na Doubravce. Velice rádi jsme vyšli vstříc a požádali jsme Vás čtenáře o pomoc při ztotožnění dalšího grázla z našich ulic.

     Dle chování muže je totiž jasně patrné, že nekrade poprvé a dle všeho půjde o profesionála, kterého krádeže živí. Mladý muž měl jako každý zkušený zloděj připravenou legendu na odvedení pozornosti prodavače.
     Zloděj chodil po specializované prodejně, která je zaměřená na vojenské, outdoorové a obdobné vybavení a předstíral výběr zboží, které si přemisťoval na různá místa prodejny a předstíral telefonický hovor mamince.
      Zloděj s imaginární maminkou neustále řešil zda mu nákup zaplatí a dál obdobným způsobem odváděl pozornost, proto jsme také začali říkat Mamánek.
     Teprve po konečném odchodu mladého muže prodavači zjistili, že chybí nějaké věci, raději vše zkontrolovali a ze záznamu kamer i následné detailní kontrole zboží spočítali, že mladý muž odcizil bundy, čepice a další zboží za více než pětadvacet tisíc.

Čtenáři nezklamali a jako téměř vždy, pachatele dostali

     "Ten zloděj se jmenuje Petr nebo Peter V...., je to Slovák a byl již za krádeže odsouzen," objevilo se nám v redakční poště jen pár chvil po zveřejnění našeho článku. 
      "Na Facebooku si říká Peterko Suarez a píše tam, že bydlí v Los Angeles v Kalifornii. No, doopravdy bydlí na Klatovské třídě mezi Špilarem a Žabkou," následovala další informace od jiného čtenáře. 
     "Je to známá firma, krade dlouho a všechno, hlavně drahé oblečení a elektroniku," doplnil nám informace další čtenář.

     My jsme samozřejmě veškeré poznatky o zloději předali do rukou policie a ta si tak pro zloděje mohla dojít vlastně najisto.

     "Vašim čtenářům patří velký dík. Muži narozenému v roce 1991 bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," uvedla nám tisková mluvčí policie. 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.