Foto Video

Policejní vyjednavač muže s pistolí uspal!

Kvůli ozbrojenému šílenci zásahová jednotka obsadila část městečka

úterý 23. února 12:39 , aktualizace 13:18

Alkohol Nehody Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     Na včerejší večer a noc asi mnoho lidí v Manětíně nikdy nezapomene. Vše začalo před sedmou hodinou večer asi dva kilometry od Manětína na silnici 201 vedoucí na Vladměřice zdánlivě banální dopravní nehodou Fordu Galaxy.
     Na místo vyjeli policisté, kteří vedle havarovaného vozu v silničním příkopu nalezli muže, zjevně pod vlivem alkoholu a ještě se ukázalo, že má zákaz řízení.

     Co ale následovalo, začalo připomínat spíše šílený americký akční film než realitu malého, klidného městečka v severní části Plzeňského kraje vzdáleného asi 30 kilometrů od Plzně. 


     Muž totiž náhle vytáhl pistoli, přiložil si ji k hlavě, opakovaně vyhrožoval, že se zastřelí a ustupoval směrem k Manětínu. Policisté ho samozřejmě stále doprovázeli, monitorovali, uklidňovali a vyzývali, aby zbraň odhodil. Nikdo mimo muže samotného nebyl ohrožen.
     Muž ustoupil až do svého domu v Manětíně, kde se zabarikádoval. „Protože byla důvodná obava, že by muž mohl zbraň proti sobě použít, byly na místo povolány další síly a prostředky, a to včetně zásahové jednotky a policejního vyjednavače.
      Právě vyjednávač s mužem navázal telefonickou komunikaci, která trvala přibližně dvě hodiny. Potom již muž přestal s policistou komunikovat, a jelikož o to více vzrostla obava o jeho život a zdraví, bylo rozhodnuto o provedení policejního zákroku,“
popsala mluvčí policie.

     Policisté ze zásahové jednotky okolo jedenácté hodiny vnikli do domu, kde nalezli ve sklepě spokojeně a hlavně velmi tvrdě spícího muže. Ačkoli to tak vyjednavač zřejmě neplánoval, podařilo se mu muže uspat, což bylo to nejlepší, co se v daný okamžik mohlo stát. Zásahovka muže vzbudila, zajistila a následně nalezla i jeho zbraň.
     Ukázalo se, že muž byl natolik pitomý, že policistům po celou dobu vyhrožoval obyčejnou plynovkou, čímž samozřejmě velmi riskoval svůj život.

     Čtyřicetiletému muži byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která ukázala hodnotu 1,88 promile. Následně se odmítl podrobit odběru biologického materiálu a tak byl po prohlédnutí lékařem převezen do policejní cely. 

     Případ policisté samozřejmě dále řeší a zřejmě se budou zabývat i logem a nápisem, které měl muž na svém autě, jestli nedošlo ke zneužití. Jde totiž o poupravený název Státní veterinární správy ČR, kde ale osobu tohoto jména neznají, neznají ani toto vozidlo a jméno muže také není na seznamu inspektorů v ČR.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.