Video

Manipulace a lži stále pokračují

Zjistěte si pravdu sami! Stačí Vám jen zvuk a 2 x 8 minut Vašeho času

22. srpna 2018 17:50 , aktualizace 18:19

    Včera jsme, stejně jako mnoho dalších médií, informovali o zahájení soudního líčení mediálně velmi sledovaného zásahu policistů proti 53letému řidiči Josefu Vávrovi na Karlovarské třídě, podrobnosti jsou v samostatném článku zde.
     Zjednodušeně řešeno, mimo jiné jsme poukázali na fakt, že po celý rok od samotného případu byla média zaplavována polopravdami a v některých případech i zcela vymyšlenou lží, většinou z dílny řidičova právníka JUDr. Ronalda Němce. Posuďte prosím sami (pouze část):

Původní verze o zbrani v médiích (citace): "Podle Ronalda Němce....a jeden z nich na něj mířil zbraní." "Policista v civilu mířil pistolí na řidiče." "Řidičův právník tvrdí, že jeho klienta udeřili do obličeje a stále na něj mířili zbraní."
Včera u soudu: Vávra o zbrani na místě vůbec nevěděl a nemluvil o ní ani se svým obhájcem a ani s policisty na lince 158, což dokázaly zvukové záznamy.

Původní verze o napadení a bití v médiích: Psalo se opakovaných úderech pěstí do obličeje.
Včera u soudu: Na dotaz soudkyně, zda ho policista udeřil záměrně či spíše nedopatřením, když se natahoval pro telefon, Vávra odpověděl, že spíše nedopatřením.

Původní verze o tom, že policie vše tajila v médiích: "Po příjezdu na služebnu oznamovatele vytěžil praporčík Stejskal a kapitán Škudera, kde bylo oznamovateli pod psychickým nátlakem domlouváno, že nemá podávat trestní oznámení, že jde o dva vysoce postavené policejní důstojníky. Zvláště byl donucen popřít, že policista v ruce držel zbraň a druhý ho škrtil v kravatě a tahal ho ven okénkem. Dále mu bylo důrazně doporučeno, aby nevyhledával lékařské ošetření."
Včera u soudu: Včera Vávra vypověděl, že jednání s těmito policisty proběhlo korektně, a že si tam vše vysvětlili.

Lživý mail Vávrova právníka Němce: "Vážení novináři, na základě vašich žádostí o poskytnutí dalších informacích ve věci napadení mého klienta policisty v Plzni, jménem svého klienta pana Vávry sděluji: ...  2.  oba dva obvinění policisté si požádali o výsluhy a k 1.1.2018 se stali civilisty. Tím „využili“ mezery v zákoně, kdy v případě odsouzení nemají nárok na výsluhy. Takto na ně nárok mají. Svým jednáním však fakticky přiznali svoji vinu. V úctě Děkuji a jsem v pozdravu JUDr. ICLic. Ronald Němec"
Pravda: Oba policisté stále slouží a o odchodu do civilu ani neuvažovali.

Manipulace a lži pokračují

     Doufali jsme, že až do čtvrtka, kdy bude jednání pokračovat, bude již klid, ale ono lhaní pokračuje. Některá celostátní média, například Novinky, včera jako svého sólokapra uvedla "celou" nahrávku hovoru mezi řidičem Vávrou a právníkem Němcem.       
     Jenže ono jde opět o manipulaci s fakty. Prostě a jednoduše, někdo vystřihl to nejdůležitější, část kdy právník uvádí, že vše může zákulisně ovlivnit svým kamarádem - šéfem všech operací GIBSu a upravenou verzi médiím podstrčil!

Srovnejte si nahrávky

(úprava zvuku je 6:57)

Celá verze - vydali jsme pouze my

Verze například z Novinek