Foto Video

“Járo, nezlob se, já musím,” řekla žena těsně před tím, než začala starce rdousit

Před soudem stanula Marie Pochová obviněná z pokusu o vraždu

Autor: Karel Aleš středa 12. června 11:41 , aktualizace 12:55

Smrt Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Před Krajským soudem v Plzni včera ráno stanula pětapadesátiletá Marie Pochová obžalovaná z vraždy ve stadiu pokusu. O tomto případu, který se stal v Nové Roli na Karlovarsku, jsme informovali již v říjnu loňského roku a samozřejmě ho dále pečlivě sledujeme.


     Podle obžaloby měla žena po dnes již zesnulém Jaroslavovi K. požadovat finanční půjčku v hodnotě 10 000 korun na opravu osobního automobilu. Po té, co ji muž peníze odmítl půjčit, na něho měla zezadu zaútočit a předloktím ho takzvanou kravatou začít rdousit tak dlouho, že osmdesátiletý Jaroslav K. upadl do bezvědomí, přestal se hýbat a sesunul se k zemi.
     Pochová pak měla nehybnému starci sáhnout do kapsy od vesty, kterou měl v té chvíli na sobě, zmocnit se dožadované částky a jeho byt následně opustit.

     Obžalovaná včera samozřejmě měla možnost se k celé události opět vyjádřit a zpovídat se tak ze svého konání. Nervózní a přešlapující z nohy na nohu pak soudu sdělila, že s poškozeným měla více jak dvacetiletý vztah, který před dvěma roky ukončila, když si našla jiného muže.
     Dále uvedla, že Jaroslavu K. pak stále pomáhala, chodila mu na nákupy a uklízela byt. Finanční částku požadovala, protože ji prý měla již několik měsíců jím přislíbenou. Ačkoliv celý útok přiznává, cítí se nevinná. Zaútočila na stařečka v kuchyni, když jedl své oblíbené rybičky.

     Marie Pochová včera útok popsala ve své výpovědi: "Řekla jsem mu: Járo, nezlob se, já musím. Tím jsem ale myslela, vzít si ty peníze. Držela jsem ho předloktím pod krkem, stisk trval ani ne minutu, vlastně nevím jak dlouho, já ho pak hned pustila, ruku jsem mela volně, on spadl na kolena, sesunul se, komunikoval se mnou, v bezvědomí nebyl, když se sesouval pustila jsem ho, on pak klečel na kolenou, bradu měl na koberci. Byl při vědomí, protože se mnou komunikoval.
     Řekla jsem mu, že si vezmu těch deset tisíc, on řekl jo, ale těch šest mi tam nech. A když jsem ho držela pod krkem, jediné co řekl, ať mu to nedělám, nebránil se." 
Dle soudního senátu svou výpověď několikrát změnila jak od prvotního výslechu, tak během včerejšího jednání.

     Dále uvedla, že před odchodem z bytu napsala na kus papíru, že si peníze půjčuje, do čtrnácti dnů hotovost vrátí a byt opustila. Po pěti minutách, co stála na chodbě, se prý k bytu vrátila, aby se ujistila, že je senior v pořádku a slyšela, že Jaroslav K. s někým telefonuje.

     Při jednání byla přehrána nahrávka z tísňového volání, kdy senior nahlásil přepadení. Během nahrávky bylo slyšet, že se obžalovaná dobývá do bytu a vymáhá si opětovné otevření dveří. Následně byla na chodbě domu zadržena přivolanou policií.

     Podle soudních znalců z oboru psychologie a psychiatrie je Marie Pochová zlá, sebestředná, závistivá, bezcitná, chybí jí zábrany proti agresi, je cynická a nemá pocity viny. "Nemá příliš morálních zábran, její resocializace je podstatnou mírou ztížená, prokazuje značně chladnou agresi, to znamená, že je ochotna udělat víceméně cokoliv k dosažení toho, co chce,“ uvedla psycholožka.

     Výpověď Jaroslava K. u soudu dnes nezazněla. Již 23. září loňského roku se jeho zdravotní stav rapidně zhoršil a nebylo tak možné ho vyslechnout. Následně muž 31. října loňského roku zemřel na cévní mozkovou příhodu.

     Soud bude pokračovat na konci tohoto měsíce.


O případu jsme již informovali v článku:

Žena starce škrtila až dokud neupadl do bezvědomí

     Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětapadesátileté ženy z Chebska a obvinili ji ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu.

     "Na začátku září byla žena společně s osmdesátiletým mužem v bytové jednotce v Karlových Varech. Kolem poledne měla muže srazit na zem, následně ho fyzicky napadnout s úmyslem získat finanční prostředky, které od něj předtím chtěla půjčit. 

     Po prvotním útoku měla žena ležícího muže začít škrtit, čímž mu uzavírala dýchací cesty a zamezovala přísunu vzduchu, v důsledku čehož upadl do bezvědomí," popsal nám jednání ženy mluvčí policie s tím, že žena jednala s úmyslem muže usmrtit a svého jednání zanechala až v době, kdy se muž přestal hýbat a upadl do bezvědomí. 

     Když se muž přestal hýbat a nejevil známky života, žena ho prohledala, z kapsy mu odcizila deset tisíc korun a z místa odešla, aniž by se zajímala o jeho zdravotní stav.

     Senior po útoku musel být ošetřen v nemocnici.

     Žena je obviněna ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu ve třetím odstavci, takže jí v případě odsouzení hrozí patnáct až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest, neboť čin spáchala v úmyslu získat pro sebe majetkový prospěch.

     "Po provedených úkonech byla žena propuštěna ze zadržení a její trestní stíhání probíhá na svobodě. V případě odsouzení skutečně hrozí ženě trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest," potvrdil mluvčí policie.Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.