Maskovaná dvojice s nožem přepadla mladého muže

Pod pohrůžkou násilí po muži požadovali peníze nebo drogy

26. května 2022 11:07 , aktualizace 11:11

Drogy Loupež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     V noci ze soboty na neděli došlo v Klatovech k jednomu z nejzávažnějších trestných činů, jaké náš trestní řád zná, konkrétně k loupeži.
     K šestadvacetiletému muži z Klatovska sedícímu na pódiu v Divadelní ulici přistoupili zezadu dva maskovaní muži, jeden ho začal ohrožovat nožem a požadovali vydání peněz nebo drog. Svého ale nakonec nedosáhli, a když je zamýšlená oběť upozornila, že je místo monitorováno městským kamerovým systémem, zalekli se a utekli.

     Policisté se případem začali zabývat a po pachatelích intenzivně pátrali, což již v pondělí 23. května přineslo ovoce. Kriminalistům se podařilo nejen oba pachatele ztotožnit, ale kolem třetí hodiny odpoledne i zadržet. "Policisté z oddělení obecné kriminality ukončili prověřování loupežného přepadení a na základě provedeného šetření ustanovili dva podezřelé muže z Klatovska ve věku 25 a 27 let. Následující den je policejní komisař obvinil ze spáchání zločinu loupeže formou spolupachatelství," uvedla tisková mluvčí policie.

     S ohledem na trestní minulost mladšího muže policejní komisař podal podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který soud respektoval a za doprovodu policistů byl proto muž převezen do vazební věznice.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.