Matka zmrzačila svou ani ne roční holčičku, babička jí to umožnila

Za nepochopitelný a hrůzný čin hrozí oběma ženám osmiletý trest

11. července 2018 10:16 , aktualizace 10:45

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Neuvěřitelný případ krutosti k ani ne roční holčičce začali plzeňští policisté šetřit na základě podnětu jejího ošetřujícího lékaře. Ten na základě vážných zranění miminka, mezi kterými byla podle našich informací mimo jiné i zlomenina týlní kosti, informoval policisty o možném týrání dítěte.
     "Policisté následným šetřením zjistili, že jednadvacetiletá matka svým nezletilým dítětem nejméně v jednom případě udeřila o tvrdou podložku, kdy v důsledku toho došlo ke zraněním, která si vyžádala hospitalizaci dívenky a její několikadenní léčbu," uvedla nám k případu tisková mluvčí policie.

      Dítě bylo následně matce odebráno a soudem svěřeno do péče příbuzné, podle našich informací babičky ze strany otce. Bohužel ani toto rozhodnutí soudu malé holčičce nepřineslo klid a péči. 
      "Jednašedesátiletá pěstounka i přes to, že jí to bylo soudem zakázáno, dítě předala jeho matce a ta mu znovu ubližovala a intenzivně s ním třásla. Tím způsobila dítěti natolik vážná zranění, že bylo v přímém ohrožení života," doplnila hrůzný příběh mluvčí policie.

      Jen díky lékařské pomoci dívenka žije, zdravotní následky nepochopitelného a krutého jednání svých příbuzných si ale dle všeho ponese celý život. 

      Kriminalisté Městského ředitelství policie Plzeň zahájili trestní stíhání jednadvacetileté ženy, kterou obvinili ze spáchání zločinu týrání svěřené osoby a týrání osoby žijící ve společné domácnosti. Dále policisté obvinili jednašedesátiletou ženu ze spáchání zločinu opuštění dítěte nebo svěřené osoby. 
      Oběma ženám hrozí osmiletý pobyt za mřížemi.

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.