Foto Video

Pojďme prosím pomoci malému Matýskovi!

Policisté a hasiči pomáhají sedmiletému chlapci s mozkovou obrnou, nyní můžete pomoci i Vy!

středa 4. května 17:43 , aktualizace 18:31

Hasiči

Partner článku – Workpress Aviation

     Služba hasičů i policistů je založena hlavně na pomoci lidem, a jak naši čtenáři dobře vědí, netýká se to jen jejich běžné pracovní doby, ale velmi často i času mimo službu. A o tomto víkendu můžete společně s nimi vyrazit pomoci jednomu malému klukovi i Vy.

     Dobrovolní hasiči ze Štítar a policejní instruktoři ze Školního policejního střediska Domažlice se v sobotu 7. května zapojí do akce "Pošli to dál", pořádané spolkem Chodská naděje. Tato akce je určena na pomoc teprve sedmiletému Matýsku Šebelíkovi z Hostouně, teprve sedmiletému klučinovi s bojovným srdcem, který se celý svůj krátký život potýká s obrovskými zdravotními potížemi.

Malý bojovník s těžkým životem

     Matýsek má kvůli následkům předčasného porodu v šestém měsíci těhotenství několik závažných zdravotních komplikací, z nichž asi nejzávažnější je mozková obrna. Některé zdravotní důsledky se díky lékařům a péči rodiny podařilo alespoň částečně zmírnit, k dalšímu zlepšení ale potřebuje rehabilitace vedené nejmodernějšími metodami.

     Matýsek s rodinou pravidelně dojíždí do Centra Hájek Asociace pro pomoc handicapovaným dětem, kde se právě pomoci a léčbě mozkové obrny u dětí věnují. Zde mu velmi pomáhá specializovaný program pohybové terapie TheraSuit spočívající v intenzivní léčebné tělesné výchově, ve využití stabilizačního obleku a v širokém spektru podpůrných procedur.
     Tato léčba, která má velký potenciál Matýska co nejvíce přiblížit plnohodnotnému životu, je ale velmi nákladná a bohužel není hrazena zdravotní pojišťovnou. Potřebné návštěvy tak velmi zatěžují rozpočet Matýskovi rodiny.
     A právě zde do případu vstoupili hasiči z Hostouně, kteří zřídili transparentní účet a na Matýskovu léčbu začali přispívat.

Video, které vytvořili hasiči a policisté


Pošli naději dál

     Nyní dobrovolní hasiči ze Štítar pod záštitou spolku Chodská naděje pořádají akci "Pošli to dál", což je charitativní běh pořádaný v sobotu 7. května ve Štítarech, jehož výtěžek bude věnován právě na Matýskovu léčbu.
     Když se o této akci dozvěděli policejní instruktoři ze Školního policejního střediska Domažlice, rozhodli se do pomoci zapojit. Matýska i s rodinou nejprve pozvali na exkurzi v policejní škole, kde se malý bojovník mohl seznámit s výcvikem i prací policistů, a zároveň přislíbili svou účast na charitativním běhu, kde společně s mnoha dalšími připraví pro účastníky doprovodný program a odborné ukázky.

Pomoci můžete i Vy

     Sobotního běhu ve Štítarech, kde jsou připraveny různě náročné tratě pro dospělé i děti, se můžete zúčastnit, a přispět tak na Matýskovu léčbu můžete i Vy. Registrovat se můžete prostřednictvím webové stránky Chodská naděje z.s..

Přispět lze také prostřednictvím transparentního bankovního účtu 115-8175820277/0100.


 


Workpress Aviation

Dynamická česká výrobní společnost se zaměřením na letecký průmysl.