Foto

Městskou policii Plzeň čeká velká změna

Ve funkci velitele městské policie nahradí Marek Šilhan Karla Macha

19. června 2019 14:28 , aktualizace 14:28

Městská policie

Partner článku – Autosalon Dajbych

      Po 4 letech opouští svou funkci u Městské policie PhDr., Ing. Karel Mach, který zde působil jako velitel Městské policie v Plzni.
      Karel si svou funkci velitele vydobyl skutečně jak se říká od píky, tedy od nejnižší funkce a za 27 let práce. Postupně si prošel posty, kdy začínal jako řadový strážník, poté pracoval jako zástupce velitele směny, velitel směny, zástupce velitele OS Skvrňany, vedoucí oddělení výuky a výcviku, inspekční strážník velitele, šéf oddělení vnitřní kontroly a stížností a nakonec se vypracoval až na velitele Městské policie.

Láska k rybám

      Karel Mach má ale jeden obrovský životní koníček. Celý život ho doprovázela láska k rybám, kdy býval i členem družstva v rybolovné technice a díky tomu cestoval po celém světě. Přestože práce u městské policie zůstává i nadále jeho srdeční záležitostí, láska k rybám je ale silnější, a když byl v listopadu zvolen republikovým předsedou Českého rybářského svazu, rozhodl se naplno věnovat jen této funkci. 
     "Půl roku jsem zkoušel zvládat obě funkce a zjistil jsem, že to fakt nejde. Neměl jsem čas obcházet společenské akce a věci, co k tomu patří. Nejsem člověk, který si myslí, že musí nutně táhnout oboje. V městské policii se upozadím na nějaké nižší pozici a budu se více věnovat postu předsedy ČRS," uvedl nám dnes velitel Karel Mach. 

Co tě dnes u městské policie trápí?

     "Při nástupu do funkce velitele městské policie jsem chtěl sbor posílit o třicet nových strážníků, přijalo se jich však jen patnáct. Okrskové strážníky se ale podařilo ustavit všude tam, kde mají skutečný význam, tedy v okrajových obvodech. Střed města a Lochotín zatím zůstaly neobsazené. Za příčinu nedostatečného množství strážníků městské policie považuji jejich nízké platy."

Kdo bude nyní velet?

     Od července bude velením pověřen současný zástupce velitele Marek Šilhan, přičemž po prázdninách poběží ještě výběrové řízení a finální rozhodnutí padne někdy na podzim. 


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.