Foto

Vy nás ale zásobujete pane Karfík!

Mezi pěti zadrženými nechyběla ani známá pasačka

11. října 2018 11:13 , aktualizace 12:07

Bezdomovci Městská policie Prostituce Zadržení pachatele

     Plzeňští strážníci mají obzvláště dobrý týden na chytání celostátně hledaných. Při psaní tohoto článku si nešlo nevzpomenout na známý slogan docenta Chocholouška "Vy nás ale zásobujete pane Karfík!" z filmu Jáchyme hoď ho do stroje. Pouze s tím rozdílem, že autoservis zásoboval psychiatrickou léčebnu, kdežto strážníci policejní cely. 

  • První muž v celostátním pátrání neušel pozornosti strážníků stanice Územně strážní služby v pondělí před druhou hodinou odpoledne při hlídkové službě na náměstí Emila Škody. Zde se muž ukrýval mezi bezdomovci obléhajícími autobusové nádraží. Hlídka hned v něm rozpoznala muže, který by měl figurovat v policejních evidencích jako osoba v celostátním pátrání. Že je čtyřicetiletý Plzeňan na seznamu hledaných, se brzy potvrdilo.
  • Druhého muže tentýž den odhalil strážník ve svém volnu na čerpací stanici. (psali jsme i v samostatném článku zde) Strážník jel ve svém volnu natankovat na čerpací stanici Shell na Borech. Když šel platit načerpané palivo, všiml si mezi zaměstnanci pumpy muže, ve kterém poznal osobu o které se domníval, že je v celostátním pátrání. Strážník o všem informoval operačního, který po ověření v evidenci osob v pátrání informace potvrdil a tak strážník muže na místě zajistil do příjezdu kolegů ve službě.
  • Třetí byla dvaačtyřicetiletá žena z Plzně, po které kriminalisté pátrali v souvislosti s organizováním prostituce. Když jméno této "bordelmamá" vyběhlo v evidenci osob v celostátním pátrání, strážníci vyrazili téměř najisto na Domažlickou a nemýlili se. Dáma právě organizovala pohyb podřízených děvčat se svého "dispečerského stanoviště" zřízeného na zastávce MHD.
    Strážníci ženu sbalili, děvčata na štrece tak osiřela a pasačka poznala policejní celu zevnitř.
  • Čtvrtého dopadli velmi snadno. Sedmadvacetiletý muž skončil na policejním oddělení poté, co byla městská policie informována o jeho přítomnosti v panelovém domě pod schodištěm v Sokolovské ulici. Oznamovatelka události ohlásila, že jim někdo neznámý spí v patře za výtahem. Strážníci muže ztotožnili a dalším prověřováním v policejních evidencích zjistili, že muž je za jinou trestnou činnost v celostátním pátrání.
  • Pátého, zatím posledního hledaného, zajistila hlídka strážníků včera v podvečer na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni. Muž měl smůlu, neboť si hlídka pamatovala jeho tvář z pátracích evidencí. Provedenou lustrací se potvrdilo, že na sedmadvacetiletého Plzeňana byl vydán soudem příkaz k zatčení. 

Úvodní foto ilustrační