Foto

Mezinárodní cvičení pořádkových a zásahových jednotek

Pozor, dnes bude od 12 hodin uzavřeno okolí fotbalového stadionu

úterý 4. června 08:18 , aktualizace 08:31

     Jak už jsme informovali, včera začalo týdenní mezinárodní cvičení složek integrovaného záchranného systému. Policisté pořádkových a zásahových jednotek Policie České republiky a Spolkové republiky Německo budou v Plzeňském kraji procvičovat taktické postupy, koordinaci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému a komunikaci v různých modelových situacích. V rámci výcviku je důležitá i výměna praktických zkušeností jednotlivých týmů. V souvislosti s útoky, které probíhají ve světě, bude část výcviku orientovaná i na zákroky proti aktivnímu střelci - tzv. Amok.
     Na cvičení se kromě policistů z Plzeňského kraje podílí také kolegové z Karlovarského a Jihočeského kraje. Za policii Spolkové republiky Německo budou zastoupeny pořádkové jednotky Policejních prezidií Horní Falc, Horní Franky a Dolní Bavorsko, jednotka BFE Bayreuth a speciální jednotka SEK Nordbayern. Součinnost s německou policií je realizována na základě Smlouvy mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo o policejní spolupráci. Vybrané dny se do cvičení zapojí i Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Městská policie Plzeň a Armáda České republiky a Letecká záchranná služba Plzeň - Líně.
     Včera začalo cvičení v areálu záchranného útvaru HZS ve Zbirohu, kde je i výcvikový polygon Policie České republiky. 

     Policie připomíná. že dnes bude probíhat cvičení v Doosan aréně.  Policisté a ostatní složky IZS budou zasahovat v rámci modelové situace přímo na fotbalovém stadionu.
     V souvislosti se zabezpečením hladkého průběhu cvičení a k zajištění bezpečnosti všech osob se bude po 12 hodině uzavírat okolí fotbalového stadionu. Proto prosíme všechny, kteří v okolí stadionu či u řeky sportují, venčí svá zvířata či chodí na procházky, aby v úterý 4. června své aktivity směřovali do jiné části města. Omezení bude trvat zhruba do 16 hodin. 

Foto: PČR pondělní část cvičení