Foto Video

URNa rozbila mezinárodní drogový gang

Proběhla realizace velkého protidrogového případu s krycím názvem "Transfer"

21. října 2020 15:28 , aktualizace 20:48

Drogy Vazba

Partner článku – Alfa Tactical

     V uplynulých dnech došlo k realizaci dlouhodobě rozpracovaného případu pod krycím názvem „Transfer“.
     Policisté v součinnosti s URNou (Útvarem rychlého nasazení), v neděli 11. října zadrželi organizovanou skupinu pěti osob. "Tři osoby české národnosti ve věku 35, 39 a 48 let a dva cizinci ve věku 46 a 49 let měli distribuovat ve velkém rozsahu, v řádu několika kilogramů drogy pervitin a marihuanu na území Karlovarského kraje," uvedl tiskový mluvčí policie. Cizinci by měli být podle našich informací Bulhaři.

     V průběhu rozpracovaného případu a při domovních prohlídkách, byly nalezeny a zajištěny drogy o celkovém množství téměř jednoho kilogramu pervitinu. Zajištěna byla také finanční hotovost ve výši přibližně 500 tisíc korun a 20 tisíc Euro. Kromě toho kriminalisté zajistili také motorová vozidla a věci pocházející z trestné činnosti v hodnotě 500 tisíc korun.

     Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání této pětice osob. "Osmačtyřicetiletého muže a šestačtyřicetiletého cizince obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látky a s jedy. Zbylé tři osoby kriminalisté obvinili ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látky a s jedy," popsal mluvčí policie.

     Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí dvou obviněných mužů do vazby, který jej akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byli muži ve věku 46 a 48 let vzati do vazby. Vyšetřování zbylé trojice probíhá na svobodě. V případě prokázání viny hrozí obviněným osobám trest odnětí svobody na pět až osmnáct let.

     Policisté také uvedli, že rozpracovanost případu a následná realizace jednoznačně patří k jedné z největších za poslední roky v rámci celého Karlovarského kraje. Kriminalisté se případem i nadále intenzivně zabývají.

Foto PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.