Foto Video

Akce "Cappello" - konec černé "fabriky" na cigarety, kterou řídil mezinárodní gang

Při akci bylo zadrženo třináct podezřelých a zajištěny tuny tabáku, kamiony, statisíce korun i výrobní linka

čtvrtek 18. srpna 13:14 , aktualizace 13:44

Cizinci Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

      Celní správa dnes zveřejnila informace o rozsáhlé akci s krycím názvem "Cappello", při které byla rozkryta mezinárodní skupina obchodující s nelegálně vyrobenými cigaretami na území několika států.

      Celníci se od loňského prosince zabývali případem výroby a distribuce cigaret probíhající na Plzeňsku a v Praze. "Přestože k zastírání nelegálního podnikání pachatelé často měnili místa předávky vyrobených cigaret, podařilo se celníkům rozkrýt a zmapovat jejich pohyb. Na Plzeňsku odhalili objekt s kompletní výrobnou cigaret včetně kamionů, které sloužily k následné distribuci vyrobeného zboží," popsala tisková mluvčí Generálního ředitelství cel.


      Začátkem března pak celníci provedli závěrečnou realizaci a zadrželi třináct osob cizí státní příslušnosti, konkrétně jednoho Chorvata, jednoho Ukrajince a jedenáct Moldavanů.
      "Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor a pozemků na Plzeňsku a v Praze celníci objevili a zajistili více než šest milionů cigaret zn. Marlboro a Winston, dvě tuny tabáku, dvě tuny tabákového odpadu, komponenty k výrobě cigaret, kompletní výrobní linku na výrobu cigaret, řezačku tabáku, finanční hotovost ve výši 24 255 EUR a jako nástroj trestné činnosti dvě nákladní soupravy," uvedla mluvčí celníků s tím, že způsobená škoda na spotřební dani je více než 43 milionů korun.

     Zajímavostí také je, že zajištěného materiálu bylo tolik, že s jeho transportem museli celníkům pomoct hasiči.

     V případu již bylo dvanácti zadrženým cizincům sděleno obvinění a tři jsou stíháni vazebně.

Foto a video: Celní správa

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.