Mezinárodní policejní honička – ukradl auto v Německu, chycen byl u nás

Němečtí policisté pronásledovali zloděje i na našem území

11. října 2016 10:00, aktualizace pondělí 17. října 11:10

Krádež

V pátek dopoledne pronásledovala hlídka německých policistů až na území naší republiky osobní vozidlo Mercedes, jehož řidič nereagoval na pokyny k zastavení. Německá policie totiž může zasahovat i na českém území a naopak čeští policisté mohou vyrazit do německého příhraničí. Umožňuje to smlouva o policejní spolupráci, kterou podepsali ministři vnitra obou zemí.Česko-německá smlouva o policejní spolupráci se týká zejména pronásledování podezřelých vozidel. Policisté je mohou následovat na území sousedního státu za stejných podmínek, jako kdyby nepřekročili hranice a týká se to i policejních vrtulníků.

„Do přeshraničního pronásledováni byly zapojeny mimo jiné i hlídky tachovských policistů, které se vydaly ve směru ujíždějícího vozidla. Auto, které sjelo z dálnice D5, bylo nalezeno odstavené v obci Labuť, přičemž řidič se na místě již nenacházel,“ uvedla mluvčí policie.

Krátce poté muže tachovští policisté vypátrali a zajistili v lesním porostu poblíž dálnice D5. Jak se ukázalo, vozidlo, se kterým Polák policistům ujížděl, bylo den předtím odcizené v Německu.

„Na základě vydaného Evropského zatýkacího rozkazu byl 50letý cizinec zadržen a celá věc ohledně vydání osoby podezřelé do SRN byla následující den předána k dalšímu řízení krajskému státnímu zastupitelství,“ doplnila ještě mluvčí.