Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Na Petra H. doma čeká přítelkyně a tříměsíční holčička

Milovník zbraní a dobrovolný záložník AČR spáchal ozbrojenou loupež

24. října 2019 18:37 , aktualizace 18:47

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

Loupež s pistolí v ruce

     V úterý ráno jsme jako první informovali o ozbrojené loupeži, ke které došlo v pondělí v půl osmé večer v Plasích na místní čerpací stanici. Pachatel vstoupil na pumpu a pod pohrůžkou použití zbraně donutil obsluhu k vydání finanční hotovosti. Co se dál na čerpačce přesně odehrálo nevíme, jisté je jen to, že po loupeži v prodejně pachatel vnikl i do horního patra budovy a ven se dostal po střeše.
     Po loupeži utekl pachatel pěšky do svahu nad Plasy, kde měl v lese ukryto vozidlo Fiat Croma a lesní cestou ujížděl směrem na Kralovice.

Milovník zbraní a armádní záložník

     Dnes již můžeme uvést, že pachatelem byl dosud netrestaný Petr H. z nedaleké vesnice, kde žije s přítelkyní, s kterou má teprve tříměsíční dcerušku. Petr má velký koníček, je hráč airsoftu, milovník zbraní a jak hrdě uvádí na svém Fb, dobrovolný záložník Armády ČR.
     Zbraň, kterou ženu na pumpě ohrožoval, byla naštěstí pouze plynovka, což však na smrt vyděšená pokladní poznat nemohla.

Nehoda při pronásledování policií

     Petr H. však podcenil rychlost policie. Když vyjel z lesa na silnici a chtěl jet na Kralovice, spatřila ho hlídka kralovických policistů, která uzavírala možnost úniku tímto směrem. 
     Petr se s vozidlem otočil, pokusil se ujet směrem na Plasy, ale díky vysoké rychlosti dostal v serpentinách smyk a narazil do svodidel, na kterých zůstal viset. Mladý muž zřejmě nebyl připoutaný, protože skončil zaklíněný ve vraku auta pod přístrojovou deskou.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky, hasiči museli k vyproštění muže v bezvědomí použít hydraulickou techniku a poté ho předali záchranářům, kteří ho pod dozorem policistů transportovali již při vědomí do Fakultní nemocnice na Lochotíně.
     Dechové zkoušce ani testu na drogy nebyl vzhledem ke zranění Petr schopen se podrobit, policisté proto nařídili odběr krve v lékařském zařízení. 
     Čtyřiadvacetiletý Petr byl převezen do nemocnice, kde byl samozřejmě střežen policií. O den později byl obviněn z loupeže a byl dán podnět na jeho vzetí do vazby. 
     Ukázalo se, že zranění z autonehody nebyla tak vážná, takže byl podezřelý přemístěn z nemocnice do cely a dnes byl eskortou předveden před soudce, který akceptoval podnět státního zástupce a Petra vzal do vazby.

Proč přepadl pumpu?

     Samotné nás zajímalo, co mohlo nikdy trestaného mladého muže přivést k takto závažnému trestnému činu.
     Petrovi známí z airsoftu ho popisují trochu jako mluvku, jdoucího ve stopách svého bratra, který má blízko k alkoholu i drogám. "Bohužel, jeho bratr hodně hulí a tenhle má myslím k trávě taky víc než blízko. Ten jeho bratr už měl za alkohol, marihuanu a nespolehlivost vyhazov z jednotky. Petr měl ultimátum do listopadu aby se srovnal, tak tímhle je to vyřešeno," řekl nám Petrův známý.
     "Občas se napil, ale byla s ním sranda. Věděli jsme, že nemá moc peněz, ale že by přepadl pumpu, to by nás nikdy nenapadlo, musel se zbláznit," řekl nám jeho kamarád, který se také věnuje airsoftu.

     "Byl to pro mě strašlivý šok, když jsem se to dozvěděla. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit," řekla nám Petrova přítelkyně a matka jeho dcerušky. "Bohužel asi vím, proč to udělal. Péťa přišel o práci, pak dělal na nějaké zakázce, za kterou mu nezaplatili a musel rozprodat nějaké věci, abychom měli na jídlo. Pak dostal nůž na krk, že když nezaplatí nájem, půjdeme na ulici i s malou. Vím, že to udělal pro nás, ale odsuzuju to. Tohle prostě dělat neměl.
     Stále mu ale jako člověku věřím, je skvělým otcem naší malé, miluji ho a budu něj čekat, až ho propustí," pokračovala jeho přítelkyně.

     Petr H. je ve nyní ve vazební věznici Plzeň, čeká na soud a hrozí mu nepodmíněný trest dva až deset let.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.