"Miluju tě, zapálím ti auto a pak tě zabiju!"

Psychopat ženu pronásledoval a vyhrožoval jí zápalnou lahví i nožem

pondělí 29. června 18:09 , aktualizace 18:09

Alkohol Cizinci Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Doslova peklem si poslední tři měsíce procházela žena z Horažďovicka po rozchodu se svým čtyřiapadesátiletým partnerem.
     Muž po rozchodu nejprve zasílal ženě zprávy na mobilní telefon, telefonoval jí někdy i padesátkrát za den a několik dopisů denně nacházela žena i ve své poštovní schránce. Podle tiskové mluvčí policie obsahem veškeré mužovy snahy o komunikaci bylo vyznávání se z citů, prokládané ale různými výhrůžkami. Na okno a ke dveřím domu navíc přinášel ženě květiny, svíčky i jiné dárky a neustále se snažil pohybovat u jejího bydliště a vyhledávat její přítomnost.

     V pondělí 25. května ve večerních hodinách zhrzený nápadník přitvrdil a když přišel k domu, ženu znovu přesvědčoval o svém citu k ní. Po jejím odmítnutí začal ale vyhrožovat, že jí zapálí auto, a aby svým slovům dodal důraz, stál u oken jejího domu, přičemž jí ukazoval zápalné lahve s benzínem a knoty.
     "Horažďovičtí policisté muže zjistili v obci, kdy při dechové zkoušce nadýchal 2,60 promile alkoholu a byl převezen do policejní cely," popsala mluvčí policie s tím, že později byl muž ze zadržení propuštěn.

     Dva týdny se zdálo, že muž svou snahu vzdal a již bude klid. V pondělí 8. června ale vše začalo nanovo a žena opět začala nacházet zprávy a dopisy od šíleného ctitele, který se znovu začal snažit vyhledávat její společnost.

      Vše vyvrcholilo ve čtvrtek 25. června, kdy ženě odpojil přívod elektrického proudu do bytu a když vyšla ke vchodovým dveřím, napadl jí. Podle tiskové mluvčí policie nejprve ženu udeřil a když se začala bránit, vyndal útočník z batohu kuchyňský nůž, který otočil proti ní. Ke zranění ženy naštěstí nedošlo, protože když začala volat o pomoc, agresor se lekl a z místa utekl.

     Policisté následně muže zadrželi a zahájili jeho trestní stíhání. "Od komisaře převzal čtyřiapadesátiletý cizinec, který pobývá v obci na Horažďovicku, usnesení o zahájení trestního stíhání z přečinů nebezpečné vyhrožování a nebezpečné pronásledování," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že v pátek 26. června soud rozhodl o jeho vzetí do vazby a za doprovodu policistů byl převezen do věznice.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.