Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Místo svačiny našel urny s lidským popelem

Opravdu nechutný nález čekal muže ve Skvrňanech

16. června 2023 13:22 , aktualizace 13:56

Bezdomovci Městská policie

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     S poněkud neobvyklou žádostí se včera v podvečer obracel na kolemjdoucí bezdomovec, prohrabávající kontejnery v ulici Karla Šteinera v Plzni na Skvrňanech.
     "Chlapík tam prohrabával popelnice a najednou začal oslovovat kolemjdoucí, že místo něčeho k snědku našel dvě plné urny, ať někdo zavolá policii. Jeden pán, co šel kolem, proto zavolal strážníky," popsala nám svědkyně.

     "Netradiční nález ohlásil městské policii muž žijící v Plzni na Skvrňanech. Šlo o pevně uzavřené pohřební urny se štítky s již nečitelnými údaji. Z kontejneru na komunální odpad měl nádoby na ostatky vytáhnout jemu neznámý muž a položit vedle na zem. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byli na místo přivoláni policisté, kteří záležitost dále šetří," doplnila informace tisková mluvčí městské policie. 

Lidské ostatky a zacházení s nimi

      Pojmy lidské pozůstatky a lidské ostatky nejsou totožné, a proto je nelze zaměňovat. Podle zákona o pohřebnictví, se za lidské pozůstatky považuje mrtvé lidské tělo, jeho části nebo plod po potratu do pohřbení. Lidskými ostatky se rozumí lidské pozůstatky po pohřbení. 

     S lidskými pozůstatky nebo lidskými ostatky se podle tohoto zákona nesmí zacházet způsobem, který se dotýká důstojnosti zemřelého nebo mravního cítění pozůstalých a veřejnosti. Lidské pozůstatky se také nesmějí přepravovat v rozporu se zákonnými požadavky. 

Foto MP


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.