Foto

Místo vděku útok nožem i sekerou

Polský pár zaútočil na pomáhající u havárie vozu

4. února 2021 17:06

Cizinci Napadení Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     S nepochopitelnou agresivitou se ve středu 27. ledna večer setkala trojice kolemjedoucích, kteří vyrazili na pomoc řidiči po té, co s vozem Škoda havaroval do silničního příkopu mezi Mariánskými Lázněmi a Stanovištěm.
     Trojice u havarovaného vozu nalezla Poláka, který nejen, že pomoc odmítl, ale naopak začal zachráncům vyhrožovat a ohrožovat je sekerou vyndanou z vozu. Naštěstí při svém nepochopitelném záchvatu nikoho nezranil, sekeru zahodil do sněhu a odešel.

     Celá věc měla ale později ten večer dohru na ubytovně v Chebu, kde se na trojici obořila Polákova přítelkyně s obviněním, že na jejího přítele přivolali policii. Rozzuřená žena nejprve vyhrožovala, že je všechny pozabíjí a ubytovnu zapálí, poté vzala do ruky kuchyňský nůž a začala jím ohrožovat šestatřicetiletou ženu, kterou podezírala, že to byla právě ona, kdo policisty zavolal. 
     Naštěstí zasáhl pětadvacetiletý muž, který Polce zabránil v napadání ženy a jen o několik minut později cizinku zadrželi policisté. Ti také následující den zadrželi i jejího přítele.

     "Policisté osmadvacetiletému cizinci a sedmadvacetileté cizince sdělili podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování. Ženě bylo navíc ještě sděleno podezření ze spáchání přečinu výtržnictví," uvedl tisková mluvčí policie s tím, že v případě prokázání viny hrozí oběma cizincům trest odnětí svobody až na tři roky.

Foto PČR

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.