Foto Video

"Doufám, že jí to bolelo!" - dívku ubodal v den osmnáctých narozenin

Pozor, článek obsahuje skutečně děsivé podrobnosti vraždy - není vhodný pro citlivé povahy!

20. listopadu 2019 11:32 , aktualizace 12:02

Vražda

Partner článku – Alfa Tactical


     V pondělí 27. května jsme informovali o vraždě sotva osmnáctileté Terezky ve Zdemyslicích provedené obzvláště brutálním způsobem i o tom, že policisté zadrželi podezřelého, teprve osmnáctiletého chlapce.
      Informovat o tomto případu bylo pro nás obzvláště smutné, protože jsme znali otce dívky, jde o plzeňského profesionálního hasiče, který má odslouženy desítky let a věnoval celý svůj život pomoci jiným.
     Informace, které jsme postupně zjišťovali, byly děsivé a naprosto se vymykající zdravému rozumu. Nikdo jsme si nedokázali představit, co Terezčin táta či její máma prožívají, když tyto informace proudili i k nim.

Bestie jménem Miarko

     Slovo bestie bohužel není nijak nadsazené a naprosto přesně vystihuje co Daniel provedl. Na vraždu se připravoval pečlivě minimálně týden a vše promyslel tak, aby způsobil co nejděsivější čin. Vraždu naplánoval přesně na den jejích osmnáctých narozenin. 
     Nejprve si připravil dva kuchyňské nože, větší a menší, prý pro jistotu, kdyby jeden ztratil. Druhý den se ve škole vymluvil na bolest hlavy a odjel do Zdemyslic, kde na nádraží na svou bývalou spolužačku Terezku minimálně dvě hodiny čekal. Poté jí následoval až domů a s noži za opaskem vstoupil dovnitř. 
     Podle své dnešní výpovědi u hlavního líčení Miarko Terezku potkal v chodbě, když vyšla z toalety. Chtěl s ní údajně mluvit ale ona ho poslala pryč a když neposlechl, začala na něj křičet ať odejde a otočila se k němu zády.
     Miarko jí v tu chvíli zezadu chytil do kravaty, strhl jí na zem a když ležela na zádech, opakovaně jí větším z nožů začal bodat. Podle obžaloby byly minimálně tři rány smrtelné.
     Provedení samotného útoku nedalo dívce sebemenší naději na přežití, nejprve ji opakovaně pobodal do hrudníku a poté jí ještě podřízl.
     Podle obžaloby Miarko Terezce zasadil čtyři bodné rány do hrudi, přičemž dvě zasáhly srdce a jedna játra a ledvinu. Další bodné i řezné rány utrpěla dívka na přední straně krku.
     Po vraždě si Miarko mobilem opakovaně vyfotil své oblečení zakrvácené dívčinou krví a některé z fotek publikoval na Facebook, kdy k ním připojil komentáře: "Doufám, že jí to bolelo. Je mrtvá. Když ji nebudu mít já, nebude jí mít nikdo! a vše zakončil smajlíkem. Dále se pak omlouval, že nemá fotku mrtvé dívky: „Byl jsem ve stresu, tak nemám její mrtvolu, ale na oblečení je krve dost.

     Terezka velice milovala zvířata a pár dní před osmnáctými narozeninami si nechala udělat od profesionální fotografky sérii krásných fotografií.
     Milovala také Japonsko a učila se japonštinu. Měla v plánu v blízké době i odjet do Japonska, měla tam domluvenou rodinu, u které několik měsíců bude, ale plány zpřetrhala vražda. 

Zadržení a výslechy

     Po vraždě odešel Miarko za Zdemysilce a zatelefonoval své matce a oznámil jí, že dívku zabil. Také napsal bratrovi a několika kamarádům s tím, že se s nimi chce rozloučit.
     Mezitím jeho matka vyrazila autem na místo, syna našla mezi Zdemyslicemi a Žákavou, a odvezla ho na místo činu, kde se policistů zeptala, zda Terezka žije a syna jim předala. 
     Podle našich informací se Miarko k vraždě přiznal a lítost neprojevoval ani u výslechů.

Neopětované láska a žárlivost

     Důvodem takto bestiální vraždy byla dlouhodobě neopětovaná láska. Dívčin vrah je jejím bývalým spolužákem. "Dan jí i dost pronásledoval, hrozně ji miloval a chodil s ní do třídy v plzeňské Obchodní akademii," uvedl nám jeden z bývalých žáků a zaslal fotografii, kde jsou oba, vrah i jeho oběť. 
     Miarko se vloni pokusit o sebevraždu, byl léčen na psychiatrii a poté školu opustil."Dan pak musel jít na jinou školu. Nechápu to, co udělal. Byl to vždy nenápadný kluk, který se nikdy nechoval agresivně," doplnil ještě bývalý spolužák obou.
     Podle Terezčina táty dcera s Miarkem i chvíli kamarádila, kamarádů měla totiž hodně, protože byla velice přátelská, ale vyloučil, že by mezi nimi byl intimní vztah.

Vazební jednání

     Když o dva dny později u Okresního soudu Plzeň-jih probíhalo vazební jednání, Miarko se po celou dobu eskorty tvářil nezúčastněně až netečně, a ani si nezakrýval obličej, jak je u jiných vrahů častým zvykem. 

Hlavní líčení

     Dnes u soudu Miarko otočil a před novináři se snažil skrývat tvář. V zahájení přečetl připravené vyjádření, ve kterém poprvé přiznal lítost a uvedl, že cítí stud a znechucení ze sebe sama, a že by rád, pokud by k tomu měl někdy měl možnost, Terezce vzdal úctu.
     Přiznal, že Terezku napadl a ubodal, a že tento hrůzný čin plánoval celý týden, protože dostal zprávu, že si Terezka někoho našla.
     V tom se jeho výpověď rozcházela s předběžným líčením, kde tvrdil, že vraždu plánoval dokonce čtyři a půl měsíce. A že jí původně chtěl pobodat v temné uličce v Plzni, až by šla na hodinu stepu.
     Miarko také doznal, že na místě odcizil telefon mrtvé dívky a ten později hodil do řeky, kde umyl zakrvácený nůž.
     U soudu dnes bylo rozhodnuto, že Miarko zůstane ve vazbě, líčení bude pokračovat v dalších dnech.


 
Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.