Chlapce oloupili o mobil za jednadvacet tisíc

Dvojici mladých mužů nyní hrozí až desetiletý trest vězení

2. listopadu 2020 17:43 , aktualizace 17:50

Loupež

Partner článku – Alfa Tactical

     V neděli 25. října došlo v parku v Ostrově k loupeži, při které dva mladí muži okradli o drahý mobilní telefon mladistvého chlapce.
     Podle tiskového mluvčího policie si dvaadvacetiletý muž půjčil mobilní telefon od mladistvého, aby si zavolal a po telefonátu mu telefon vrátil. Po chvíli ale chlapce znovu požádal o druhé zapůjčení telefonu, ale ten to ze strachu, že mu telefon již nevrátí, odmítl. Dvaadvacetiletý muž mu tedy řekl, ať telefon půjčí osmnáctiletému mladíkovi, kterého zná lépe, ale i to mladistvý chlapec odmítl a dvojici řekl, že už musí domů.
     "Starší z obviněných mu ale měl začít vulgárně nadávat a vyhrožovat fyzickým napadením v případě, že jim telefon nepůjčí. Přitom měl opakovanými pohyby naznačovat, že ho udeří hlavou a pěstí. V tomto jednání ho měl poté podpořit i osmnáctiletý mladík, kterému nakonec mladistvý mobilní telefon ze strachu o své zdraví předal. Následně měla dvojice z místa utéct a mladíkovi způsobit škodu téměř 21 tisíc korun," popsal mluvčí policie.
      Policisté oba mladé muže vypátrali a zadrželi, nyní jim hrozí vysoký trest.
      "Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 18 a 22 let, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, v případě prokázání viny hrozí dvojici trest odnětí svobody až na deset let," doplnil mluvčí policie.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.