Foto

Mladý Bulhar se chtěl urputně dostat domů

Na cestu se pokusil ukrást si postupně dvě auta a jeden skůtr

17. května 2018 14:50 , aktualizace 15:00

Cizinci Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     Silné odhodlání, vytrvalost, ale také nešikovnost ukázal v pondělí 14. května v Plzni mladý cizinec, podle našich informací Bulhar, který se podle policie rozhodl opatřit si dopravní prostředek na cestu domů.

     Vše začalo kolem třetí hodiny odpoledne, když mladík na kole vyrazil do centra Plzně. První zastávku udělal v Palackého ulici, kde se vloupal do zaparkovaného vozidla tovární značky Mazda 323, které prohledal a s úmyslem vůz ukrást poškodil spínací skříňku. Když ho ale přistihla uživatelka automobilu, usedl mladík na jízdní kolo a z místa ujel do Korandovy ulice.

     "Necelých deset minut mu trvalo vyhlédnout si další zaparkovaný vůz, tentokrát Peugeot 306, do kterého se také vloupal, prohledal ho a při pokusu ho odcizit ze zapalovací skříňky vytrhal přívodní kabely elektroinstalace," popsala tisková mluvčí další cizincův pokus.
     Ani tentokrát neměl mladík štěstí a opět byl vyrušen provozovatelem vozidla. Při následném útěku z místa po sobě pachatel zanechal jízdní kolo i nářadí, kterým se snažil auta zmocnit.

     Mladíkovo odhodlání ale neochablo, ale zřejmě si uvědomil, že krást auta není tak snadné jako v televizi a zvolil si snadnější cíl. "Ten samý den okolo osmé hodiny večer se muž opět vydal do centra města, kde se ve Smetanových sadech zmocnil zaparkovaného skútru v hodnotě 15 000 korun. Na cestu se nejprve vybavil doklady a motolékarničkou z úložného boxu a vyrazil.
     Protože ale neuměl skútr nastartovat, roztlačil ho, během chůze na něj naskočil a přejel Zbrojnickou ulicí do Šafaříkových sadů. Tam skútr zpomalil natolik, že z něho musel seskočit a dále jej tlačit až k Anglickému nábřeží,"
uvedla tisková mluvčí policie.
     Zde mladík ukryl skútr mezi kontejnery na odpadky a chtěl z místa odejít.

     V tu chvíli byl ale mladík zastaven přivolanou policejní hlídkou, která ho na místě zadržela. "Policisté následně mladíkovi sdělili podezření ze spáchání pokračujícího přečinu neoprávněné užívání cizí věci, pokračujícího přečinu krádež dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu a pokračujícího přečinu poškození cizí věci.
     Policisté celou věc řešili ve zkráceném přípravném řízení, kdy mu mimo jiné hrozí i uložení trestu vyhoštění z České republiky,"
doplnila tisková mluvčí policie.

Foto: PČR


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.