Foto Video

Úděsnou množírnu psů rozbil zásah policie

Místní domu, kde se našli živí i mrtví psi, říkali dům hrůzy

12. července 2018 10:01 , aktualizace 11:41

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Včera odpoledne realizovala policie, Krajská veterinární správa pro Plzeňský kraj, Odbor životního prostředí Magistrátu města Plzně a strážníci Městské policie rozsáhlou akci proti nelegální psí množírně v Sedlci u Starého Plzence. Poté, co vnikli na pozemek a do budovy, uviděli věci vymykající se normálnímu lidskému chápání. Byli zde zubožení hladoví psi živící se granulemi zašlapanými do výkalů a mající k dispozici pouze značně znečištěnou vodu, někteří psi byli slepí a někteří měli po tělech krvavá zranění,
     Nakonec strážníci z místa převezli do plzeňského Útulku pro zvířata v nouzi na sedmnáct psů, kteří byli ve značně zuboženém stavu. Bohužel zatím neurčitému počtu psů se pomoci nepodařilo a na pozemku byly nalezeny hroby s blíže neurčeným počtem psů. Všude po domě i zahradě bylo obrovské množství psích výkalů a šílený zápach.
     Dle místních obyvatel zde byli psi, převážně čivavy, množeni již pět let.
     Podmínky, ve kterých zvířata žila, byly natolik úděsné, že i odborníci na místě uvedli, že se něčím podobným ještě nesetkali.
     "My tomu tady říkáme dům hrůzy, patří podnikatelce Ivě W., která tady původně bydlela a to ti psi byli ještě občas venku. Paní chovatelka, jak si říkala, se zaměřovala na čivavy, na jezevčíky Blue merle a pak si pořídila ještě hovawarty.
     Pak se ale odsud odstěhovala a psy zavřela do domu, odkud už se ven nedostali, tedy když jí neutekli. Pak už sem přijížděla maximálně jednou týdně a to jim vždy jen nasypala granule a nalila vodu. Ti psi pak žili na hromadách svých vlastních výkalů,"
uvedl nám jeden z místních obyvatel.
     Policie samozřejmě majitelku a "chovatelku" na místo přizvala, ale ta se dostavit odmítla a pouze vzkázala, že psi jsou podle ní v pořádku.

     Policie prostřednictvím své mluvčí uvedla, že ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat a případem se v současné době intenzivně zabývá.

Video: FTV Prima

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.