Množství opilců včetně nezletilých o víkendu museli řešit strážníci

Opilec se dvěma promile se se strážníky dokonce pokoušel prát

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Dost práce měli strážníci s opilými lidmi, kteří se povalovali v plzeňských ulicích a ve svém stavu ohrožovali svůj život a zdraví.

     Jednašedesátiletá žena bez domova, která je strážníkům dobře známá, si v pátek odpoledne ustlala v Koperníkově ulici. Značně promáčená od deště ležela na zemi, ze které nebyla schopná sama vstát a postavit se na nohy. Protože v takovém stavu ohrožovala svůj život a zdraví, převezla jí hlídka k vystřízlivění na záchytku.

     Následující den ráno odvezli strážníci do stejného zdravotnického zařízení osmatřicetiletého Plzeňana. Muž si vybral ke svému po alkoholovému odpočinku dost nevhodné místo. Ulehl na podlahu trolejbusového vozu, odkud mu musela pomoci hlídka, neboť dostatečně nezvládal chůzi po svých a neustále padal, čímž hrozilo, že mohlo dojít k jeho zranění.

     Sobotní noc strávil na záchytce i devětadvacetiletý Slovák. V podvečer ho hlídka městské policie sbírala v dost podnapilém stavu u čerpací stanice v Gerské ulici.

     V neděli hlídka odvezla na záchytku dalšího cizince. Osmadvacetiletý Rumun se potácel opilý v silnici v Koperníkově ulici.

     Večer zamířili strážníci na záchytku dvakrát. Alkohol sehrál roli v případě jednačtyřicetiletého muže, jehož si hlídka všimla při kontrole haly vlakového nádraží. Upozornil na sebe tím, že měl zapálenou cigaretu. Když byl upozorněn na své protiprávní jednání a na to, že v prostorách nádraží je zakázáno kouřit, pokusil se zapálit si ještě jednu cigaretu. V průběhu projednávání přestupku začal být opilý muž agresivní a začal na hlídku křičet a nadávat jí, kolem sebe se navíc rozháněl rukama. Halu nakonec opustil v doprovodu strážníků. Výsledkem dechové zkoušky, které se podrobil, byla naměřená hodnota 2,29 promile. Protože muž ve svém stavu opakovaně narušoval veřejný pořádek, následoval jeho převoz k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

     Kolem deváté večer transportovali na záchytku ještě strážníci opilého muže původem z Polska, kterého nohy kvůli opilosti dostatečně neunesly.

     V sobotu večer také strážníci museli řešit dvojici nezletilých, kterých si všimli v Hodonínské ulici, kam přijeli řešit jiný případ. Dvojice teenegarů si nešlo nevšimnout, jeden se potácel ulicí a druhý klečel na chodníku a zvracel. Oba mladíci se podrobili dechové zkoušce. Starší nadýchal 1,11 promile, u mladšího byla výsledkem dechové zkoušky naměřena hodnota 1 promile. Za jejich pitím alkoholu stály údajně nervy z vysvědčení. Dvojice byla předána zákonným zástupcům a celou věcí se budou zabývat pracovníci na Odboru sociálně – právní ochrany dětí ÚMO Plzeň 1.

Foto ilustrační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.