Foto

Když jde krást idiot, ohroženo je celé okolí

Nešikovný zloděj mědi vyplavil panelák a teď mu hrozí až šest let

pátek 26. května 10:14 , aktualizace 10:38

Krádež

Partner článku – Prestol Holding


     Pachatele, který při krádeži projevil mimořádně vysokou dávku tuposti, dopadli a již i obvinili karlovarští kriminalisté. To, co muž provedl zákon nazývá poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a teď mu za to hrozí až šest let odnětí svobody.

     "Pachatel v první polovině března krátce před pátou hodinou ráno vstoupil v Karlových Varech do společných prostor panelového domu, kde si v mezipatře mezi šestým a sedmým patrem všiml měděného potrubí zakončeného uzavíratelným kohoutem.
     Pachatel se pokusil potrubí vytrhnout ze zdi, přičemž při ohybu došlo k jeho prasknutí a unikající voda začala zaplavovat společné prostory domu. 
Pachatel poté z místa utekl, aniž by poškození a únik vody ohlásil," popsal nám případ mluvčí policie.

     "Vlivem jednání muže bylo poškozeno požárně bezpečnostní zařízení," dokončil mluvčí s tím, že pachatel trubku nezískal, ale zanechal za sebou škodu odhadnutou na více než padesát tisíc korun.

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaatřicetiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a přečinu krádeže.

     V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na šest let. 

Foto PČR

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost