Foto

Motocykl se sajdkárou dostal smyk a čelně se střetl s autem

Při střetu se z motorky utrhla sajdkára a i s ženou uvnitř odletěla do příkopu

3. června 2019 09:36 , aktualizace 10:31

Nehody

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Ve čtvrtek 30. května před pátou hodinou odpoledne došlo na silnici Hlubokou a Loučimí k děsivé dopravní nehodě.
     "Padesátiletý řidič motocyklu Moto Guzzi s postranním vozíkem jel ve směru jízdy od obce Hluboká dále na obec Loučim. Při jízdě v mírném klesání začal prudce brzdit, přičemž došlo k zablokování kol motocyklu. Následně dostal s motocyklem smyk a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím osobním vozidlem Škoda Octavia devětatřicetiletého řidiče," popsala tisková mluvčí policie.
     Zatímco z motocyklu se po střetu odtrhla sajdkára z rámu a odletěla do příkopu, Škoda pokračovala do protějšího  příkopu, kde postupně narazila do sloupku dopravního značení a do oplocení a zdi domu.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky.
     Při dopravní nehodě utrpěl řidič motocyklu, cizinec, a jeho šestačtyřicetiletá spolujezdkyně, která seděla v postranním vozíku, zranění a z místa dopravní nehody byli oba transportováni do Klatovské nemocnice. Zraněn byl i řidič osobního vozidla, který byl transportován do Domažlické nemocnice.
     Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté u obou účastníků dopravní nehody vyloučili dechovými zkouškami. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

     O dva dny později, v sobotu, došlo na jihu Čech k další nehodě motocyklu se sajdkárou, bohužel se smrtelnými následky. 
     Dvojice mužů jela s historickou motorku značky BMW zvanou Sahara se sajdkárou v markingu německého Wehrmachtu lesem u obce Leopoldov na Kaplicku, když došlo k havárii a sajdkára pod sebou uvěznila osmapadesátiletého spolujezdce. 
     Přes okamžitou pomoc ostatních kolem i rychlý přítel vrtulníku LZS, muž bohužel nepřežil.
     Případ si převzali kriminalisté, kteří provedli ohledání místa a ve věci zahájili úkony prověřování, zda nedošlo k protiprávnímu činu.
     "Dle zjištěných skutečností uvedený řidič pravděpodobně jezdil s motorkou v rozbahněném terénu, kdy se s ním „utrhl“ nezpevněný terén a došlo k převrácení do příkopu," uvedl tiskový mluvčí policie.

Foto: PČR

 Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!