Foto

Motorkář i se strojem vyletěl ze silnice

Zraněný muž musel být do nemocnice transportován letecky

úterý 9. srpna 14:29 , aktualizace 14:35

Cizinci Nehody Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Dnes po poledni došlo na silnici č.235/II nedaleko Terešova na Rokycansku k dopravní nehodě, při které byl zraněn motocyklista, který vyletěl ze silnice a i s motocyklem BMW skončil pod můstkem.

      K nehodě vyjely všechny pozemní záchranné složky a z letiště v Líních vzlétl vrtulník LZS. Hasiči zajistili místo události a asistovali záchranářům při ošetřování zraněného. "Přibližně padesátiletý muž byl se středně těžkým zraněním, ale při vědomí, transportován Leteckou záchrannou službou na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla nám tisková mluvčí záchranářů.

      Podle mluvčího policie jela skupina motocyklistů ze zahraničí po silnici mezi Třebešovem a Třebnuškou. "Cizinec narozený v roce 1954 vjel do levotočivé zatáčky, zřejmě se lekl traktoru sekající u krajnice trávu a strhl řízení, následkem čehož vyjel ze silnice," popsal tiskový mluvčí policie.

      Okolnostmi nehody se na místě dále zabývají policisté, již je ale možné uvést, že požití alkoholu bylo u muže vyloučeno dechovou zkouškou.


Zraněný muž je Němec, stejně tak jako motorkář, který boural včera odpoledne:

Střet motocyklu s nákladním vozem

     Včera odpoledne před šestou hodinou došlo na silnici číslo 26 mezi Chotěšovem a Zbůchem k dopravní nehodě motocyklu a nákladního vozu. Vzhledem k tomu, že z místa bylo hlášeno možné zranění muže a dítěte, k nehodě vyjely všechny záchranné složky.

      Hasiči zajistili místo nehody a poskytli prvotní ošetření řidiči motocyklu a asi devítileté holčičce, která s ním jela jako spolujezdkyně. Oba si poté převzali do péče záchranáři, kteří je transportovali do nemocnice.

      Podle informací z místa došlo k nehodě tak, že za nákladním vozem Scania se zrním jedoucím směrem na Zbůch jeli dva motorkách muž a žena z Německa, přičemž muž kousek za železničním přejezdem nedobrzdil a do nákladního vozu zezadu narazil.
     Předním kolem se zarazil o zadní ochranu proti podjetí, což ho vymrštilo dopředu a hlavou narazil do hrany korby. Jen kvalitní helma ho v tu chvíli zachránila před vážným úrazem obličeje, i tak ale došlo k jeho pádu a zranění utrpěl on i jeho malá spolujezdkyně.

      Veškeré okolnosti nyní na místě šetří policisté, kteří u všech řidičů vyloučili požití alkoholu. Provoz je v místě řízen kyvadlově.

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!