Foto

Motorkář popíjel na čerpačce, pak ujížděl hlídce a nakonec se rozsekal na tramvajovém pásu

Policisté šetří noční dopravní nehodu, ke které došlo na Skvrňanské v Plzni

pondělí 22. května 15:29 , aktualizace 16:07

Alkohol Městská policie Nehody

Partner článku – Plzeňské želvy


     Dnes hodinu po půlnoci byla hlídka městské policie upozorněna zákazníky čerpací stanice Shell v Přemyslově ulici na motorkáře popíjejícího zde zakoupené pivo. Hlídka samozřejmě vyrazila na místo a zahlédla motocyklistu, jak odhazuje plechovku do odpadkového koše, nasedá na motocykl značky Honda a ujíždí z místa pryč.

     Strážníci pochopitelně za motocyklem vyrazili s tím, že ho zastaví. "Jenže muž na motorce náhle natolik zrychlil, že se hlídce ztratil z dohledu. Na křižovatce ulic Skvrňanská, Vejprnická, Domažlická a Tylova pak strážníci spatřili následek zběsilé jízdy. Motorkář ležel na tramvajovém pásu poblíž zdemolovaného motocyklu. Hlídka k muži přiběhla a zjistila, že je lehce zraněný. Strážníci tedy poskytli první pomoc zraněnému, zabezpečili místo dopravní nehody a přivolali policisty, záchranáře a hasiče," popsala nám nehodu motocyklisty mluvčí městské policie.

     Jenže tím vše ještě zdaleka neskončilo. Devětadvacetiletý muž se následně pokusil z místa dopravní nehody utéct, v čemž mu strážníci zamezili. Pak to konečně vzdal a podrobil se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která ukázala pozitivní výsledek 1,35 promile.

     Vzhledem k tomu, že muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, celou věc si na místě převzali policisté.

Foto: HZS a MP

Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.