Foto

Motocyklista nedal přednost autu

Muž zranil sebe i spolujezdkyni, navíc měl platný zákaz řízení

16. listopadu 2020 16:03 , aktualizace 16:10

Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pátek 13. listopadu po třetí hodině odpoledne došlo v Klatovech v Plánické ulici ke střetu motocyklu s osobním vozem.
     "Pětadvacetiletý muž z Plzně jel na motocyklu značky Kawasaki EX500 po hlavní komunikaci, ve směru od Plánice ke křižovatce ulic Jiráskova a Komenského. Při odbočování směrem do centra města nedal přednost v jízdě vozidlu značky Volkswagen Sharan, se kterým řidička odbočovala z Jiráskovy ulice na vedlejší Komenského ulici a došlo ke střetu, kdy motocykl byl odražen vlevo na přilehlý chodník," popsala tisková mluvčí policie.
     Motocyklista i jeho spolujezdkyně utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice v Klatovech. "Z místa jsme s lehčím zraněním transportovali ženu narozenou v roce 2001 a muže narozeného v roce 1995," uvedli záchranáři.
     Provedené dechové zkoušky byly u řidičů s negativními výsledky, řidič motocyklu se ale nebude zpovídat jen ze způsobené dopravní nehody. "Policisté dalším šetřením zjistili, že muž má podle rozhodnutí Městského úřadu v Klatovech uložen trest zákaz činnosti od měsíce května 2020 do listopadu 2021," doplnila mluvčí policie s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Foto PČR

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.