Foto

Sluníčko vytáhlo milovníky dvou kol a záchranáři se nezastavili

Nehody jednostopých vozidel zaměstnávaly záchranné složky včetně vrtulníku celý víkend

4. června 2018 14:32 , aktualizace 15:25

Alkohol Nehody Záchranáři

     Hned k několika nehodám  jednostopých vozidel došlo během posledních dní. Na Klatovsko pro zraněné motorkáře musel dokonce dvakrát letět vrtulník LZS, jednou k Sušici, podruhé k Čachrovu.

Dlouhá ves

     V sobotu dopoledne kolem jednácté hodiny došlo k vážné havárii motorkáře na silnici 169 v obci Dlouhá Ves nedaleko Sušice. Na místo vyrážely všechny záchranné složky a startoval i vrtulník LZS.
     "Devětapadesátiletý muž z obce na Berounsku jel s motocyklem značky BMW po silnici číslo 169, když za křižovatkou na obec Radešov nezvládl v levotočivé zatáčce řízení motocyklu a vjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval v pravém silničním příkopu. Muž utrpěl zranění a hmotná škoda činí 45 tisíc korun," popsala tisková mluvčí policie.
     "Muž byl po ošetření letecky transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Pacient byl při vědomí a nebyl v bezprostředním ohrožení života," doplnil tiskový mluvčí záchranky.

Zbiroh

     Krátce po třetí hodině odpoledne vyjížděli dopravní policisté k nehodě, ke které došlo v obci Zbiroh.
     Devětadvacetiletý řidič na motocyklu Honda jel ve Zbiroze ve směru od kruhového objezdu ve směru na Jablečno a před ním zastavil řidič na motocyklu značky Yamaha, který měl v úmyslu odbočit vpravo. Když ho postřehl řidič Hondy, začal brzdit, nezvládl řízení a motocykl padl na pravý bok, přičemž pokračoval vlevo přes vozovku, kde narazil do vozů VW New Beetle a Škoda Fabia zaparkovaných na odstavné ploše před domem. 
     "Při šetření události se řidič Hondy podrobil dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem. Zraněného řidiče Hondy záchranáři převezli do nemocnice. Škoda v souvislosti s touto nehodou byla vyčíslena na částku přesahující 100 000 korun. Nehoda je nadále v šetření dopravních policistů," řekla nám k této nehodě tisková mluvčí policie.

Chvalšovice

     Po čtvrté odpoledne se střetl motorkář s traktorem u Chvalšovic na Klatovsku. I pro něj musel letět vrtulník LZS. 
    "Devětatřicetiletý muž z Běšinska s motocyklem značky Honda po místní komunikaci od obce Chvalšovice. Při projíždění mírné pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy, přejel s motocyklem do protisměru a došlo ke střetu s protijedoucím traktorem značky Zetor. Odhadnutá hmotná škoda činí 40 tisíc korun," popsala tisková mluvčí policie.
     "Řidič motocyklu utrpěl zranění dolní končetiny a po ošetření byl letecky transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," řekl nám tiskový mluvčí záchranky.

Lštění

     V neděli 3. června po deváté hodině večer došlo k dopravní nehodě v obci Lštění, kde dvaačtyřicetiletý cyklista jedoucí na jízdním kole tovární značky Admiral nezvládl po projetí mírné levotočivé zatáčky na přímém úseku řízení jízdního kola a upadl na pozemní komunikaci. Utrpěl při tom zranění, se kterým byl převezen do domažlické nemocnice a hospitalizován. "Policisté cyklistu vyzvali k dechové zkoušce, která byla s výsledkem pozitivním 3,34 promile alkoholu v krvi. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích," uvedla tisková mluvčí policie.

Čermná

    Jen o dvě hodiny později jel řidič mopedu tovární značky Jawa Babeta od obce Čermná do centra obce Poděvousy a při průjezdu prudké pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy, vjel do protisměru a dále mimo komunikaci, kde narazil do zdi domu.
     Při havárii došlo k lehkému zranění řidiče.
     "Při šetření dopravní nehody policisté zjistili, že sedmnáctiletý muž není držitelem řidičského oprávnění. Neměl také při řízení mopedu na hlavě nasazenou a řádně připevněnou ochrannou přilbu.
     Na výzvu policistů se dobrovolně podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholem. Odborné měření bylo provedeno ověřeným analyzátorem alkoholu a mělo pozitivní výsledek 1,12 promile alkoholu v krvi," řekla nám tisková mluvčí policie k této havárii.

Plzeň

     Dnes po šesté ráno došlo ke střetu motocyklu Kawasaki a osobního vozu Škoda Octavia s přívěsem v Plzni na křižovatce ulic Regensburská a Vojanova.
     "Řidič osobního vozu narozený v roce 1959 pravděpodobně nedal přednost řidiči motocyklu, narozenému v roce 1989. Ten při nehodě utrpěl zranění. Odhadovaná škoda činí 145 tisíc korun. Přesnou příčinou střetu se dále zabýváme," popsala nám tisková mluvčí policie.

Foto: PČR a Hasiči