Foto Video

Plzeňští lékaři hodiny bojují o život ženy

Motocyklistka najela do kamionu, z místa ji museli transportovat letecky

pondělí 14. října 15:28 , aktualizace 18:06

Doprava Nehody Záchranáři


     Dnes před druhou hodinou odpoledne došlo na hlavním tahu z Plzně na Most, na odbočce na Horní Břízu u Třemošné, k velmi vážné nehodě - střetu motocyklu s kamionem.
      Motocyklistka, stejně jako řidič nákladního vozu Scania narozený v roce 1991, jela ve směru od Plzně, když náklaďák začal odbočovat na Horní Břízu, zatímco motorkářka narozená v roce 1986 chtěla jet dál rovně na Kaznějov a náklaďák začala předjíždět. Žena se tak střetla s nákladním vozidlem a zůstala na silnici ležet v bezvědomí.
     "Požití alkoholu u řidiče nákladního vozu bylo vyloučeno dechovou zkouškou, u řidičky motocyklu byl nařízen odběr krve, jelikož vzhledem ke zranění nebylo možno provést dechovou zkoušku," uvedla tisková mluvčí policie.
     Žena při střetu utrpěla velmi vážná zranění a na místo proto krom pozemních záchranných složek vzlétl i vrtulník LZS.
     Záchranáři za asistence hasičů ženu na místě ošetřili a poté letecky transportovali do nemocnice. 
    "Žena ročník 1986 byla s těžkými zraněními a v bezvědomí transportována cestou LZS na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Hasiči zajistili místo události, provedli protipožární opatření a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny.       
    "Příčina dopravní nehody je v šetření, dle prvotních informací šlo zřejmě o nesprávné předjíždění," doplnila mluvčí policie. 

AKTUALIZUJEME: Vzhledem k tomu, že článek vydáváme s tříhodinovým odstupem od nehody, samozřejmě jsme se zajímali o současný stav ženy. Zdroj nám uvedl, že žena je momentálně na operačním sále, pracují na ní přední plzeňští lékaři a je předpoklad, že operace potrvá ještě mnoho hodin.
     Zraněné ženě, celému týmu lékařů i dalších zaměstnanců nemocnice samozřejmě držíme palce a přejeme mnoho štěstí.


 
Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!