Foto

Senior za volantem přehlédl blížícího se motorkáře

Záchranné složky varují, motorkářská sezóna opět začala velkým množstvím nehod, k poslední došlo pouze před pár hodinami

7. června 2021 17:59 , aktualizace 19:42

Nehody Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

      Příchod pěkného počasí odstartoval i motorkářskou sezónu a ta bohužel jako každoročně začala velkým množstvím nehod motorek. Viníky nehod ale nejsou v žádném případě pouze motocyklisté, mnoho řidičů aut si přes zimu na jednostopé účastníky silničního provozu odvyklo a ti je nyní na silnicích často dokáží překvapit.
     Policisté připomínají, že motocyklisté jsou jedni z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu. Střet s vozidlem nebo pevnou překážkou končí většinou těžkými zraněními nebo dokonce smrtí. Závažnost dopravních nehod motocyklistů je až šestkrát vyšší než u osobních automobilů.

     Zatím k poslední nehodě motorkáře došlo dnes ve čtyři hodiny odpoledne ve Skočicích nedaleko Přeštic. Vzhledem k tomu, že nehoda byla hlášená se zraněním, na místo vyjely všechny záchranné složky. Podle policistů jel od Přeštic řidič narozený v roce 1944 s vozidlem Dacia Duster, na křižovatce nedal přednost a vjel do jízdní dráhy motocyklistovi narozenému v roce 1974 jedoucí na stroji Yamaha. Motocyklista začal intenzivně brzdit a aby se střetu s autem vyhnul, stroj musel položil na bok.
     Záchranáři motocyklistu transportovali do nemocnice, ale dle našich informací není zraněn vážně a z nemocnice by snad měl být již propuštěn.

     Ve čtvrtek 3. června po sedmé hodině večer došlo na silnici poblíž Podhoří k dopravní nehodě, při které šestašedesátiletý řidič osobního automobilu značky Škoda, jedoucího ve směru jízdy od Chebu na Pomezí nad Ohří, měl vjet mimo vozovku na odstavnou plochu a chtěl se přes zmíněnou komunikaci s automobilem otočit a pokračovat směrem na Cheb. Při tomto manévru ale přehlédl sedmašedesátiletého motocyklistu, který následně narazil do levého boku vozu a utrpěl velmi vážná zranění, se kterými byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Plzni.

     V sobotu před půl šestou odpoledne došlo k další nehodě motocyklu nedaleko Chrástu, v serpentýnách mezi Smedčicemi a Sedleckem. "Muž z Plzně narozený v roce 1993 jel na motocyklu Yamaha ve směru od Sedlecka na Smědčice, nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a vjel mimo komunikaci, kde havaroval. " uvedla mluvčí policie. Zraněného muže si převzali do péče záchranáři a po ošetření na místě ho transportovali do Fakultní nemocnice v Plzni.

     V neděli kolem půl čtvrté odpoledne došlo k havárii motorkáře v Chlumčanech u základní školy. Z místa bylo hlášeno bezvědomí muže, takže k nehodě vyjely jak profesionální hasiči z Přeštic, tak i jejich dobrovolní kolegové z Dobřan a samozřejmě i vozy RV i RLP Zdravotní záchranné služby. "Muže narozeného v roce 1996 jsme transportovali na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň již při vědomí a se středně těžkým zraněním," uvedli nám záchranáři. Mluvčí policie nám následně doplnila, že motocyklista havaroval vlivem nepřiměřené rychlosti a dechová zkouška u něj byla s negativním výsledkem.

Foto: KP, PČR a Hasiči

 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!