Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Nejdřív se pokusil podřezat si žíly, pak napadl zdravotníky

Muž s více než třemi promile si vyrval kanylu z ruky a pak pěstmi napadl nemocniční personál

9. ledna 2023 22:18 , aktualizace úterý 10. ledna 09:34

Alkohol Městská policie Napadení Sebevraždy Záchytka

     V neděli 8. ledna po půl jedné odpoledne vyjížděli karlovarští strážníci k zahrádkám do městské části Dvory, kam podle oznámení přišel muž, který vyváděl a ohrožoval všechny okolo.

     "Hlídce strážníků po příjezdu na místo muž sdělil, že se rozešel se svou přítelkyní a jelikož tuto situaci neunesl, chtěl si podřezat žíly. Strážníci následně zjistili, že muž má velkou otevřenou řeznou ránu na předloktí, kterou mu samozřejmě za pomoci sterilního obvazu ošetřili a přivolali na místo posádku záchranné služby," popsal tiskový mluvčí strážníků.

     Během ošetřování se ukázalo, že je muž silně opilý. "Po příjezdu záchranářů byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem 3,14 promile a jelikož začal být zraněný muž agresivní, požádala posádka záchranné služby o asistenci při jeho převozu do nemocnice. Tam si ho do péče převzal lékař a i ten požádal strážníky o setrvání na místě po dobu ošetření pacienta," pokračoval mluvčí strážníků.

     Když se muž od lékaře dozvěděl, že bude vzhledem ke svému chování a podnapilosti převezen na protialkoholní záchytnou stanici, popadla ho zuřivost. "Muž začal velmi hlasitě řvát, vyrval si kanylu z ruky a chtěl pěstmi napadnout nemocniční personál. To se mu však nepodařilo, strážníci ho včas za pomoci hmatů a chvatů svedli na zem, a jelikož se jeho agresivita stále stupňovala, přiložili mu pouta. Následně byl další hlídkou strážníků převezen na protialkoholní záchytnou stanici," doplnil mluvčí strážníků.

Foto MP KV

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost