Foto

Jednu ženu pokousal pes, další měla téměř pět promile

Tvrdě spící dědeček a několik dalších případů strážníků z tohoto víkendu

4. června 2018 11:30 , aktualizace 12:19

Partner článku – Mraknet

Pomočená měla téměř pět promile

     V pátek před devátou večer vyslal operační strážník městské policie hlídku do Lochotínské ulice. Telefonát, který byl přijat na lince 156, upozorňoval na dost podnapilou ženu, která si měla ustlat na chodníku, být pomočená a zcela nezvládat chůzi po svých.
     Po příjezdu strážníci zjistili, že je tomu opravdu skutečně tak. "Žena nebyla kvůli silné opilosti schopna hlídce sdělit na místě svoji totožnost. Když jí strážníci dali dýchnout, aby zjistili, kolik jí v dechu koluje promile alkoholu, nestačili se divit. Výsledkem testu na přítomnost alkoholu v dechu byla naměřená neuvěřitelná hodnota 4,71 promile," popsala mluvčí strážníků.

Opilý tak, že nedokázal podstoupit test

     Klientem protialkoholní záchytné stanice se stal o den později také dvaapadesátiletý muž. V sobotu v podvečer ho hlídka městské policie našla ležet v dost podroušeném stavu u lavičky na náměstí Republiky. Bez pomoci se nebyl schopen postavit na vlastní nohy, při pokusu vstát sám, opakovaně padal. "Dechovou zkoušku nebylo u něj možno vzhledem k jeho stavu provést," vysvětlila mluvčí na otázku, kolik vypil tento muž.

V opilosti upadl a rozbil si hlavu

     Alkohol sehrál svou roli i v dalším případě, kdy strážníci museli k opilému muži volat zdravotnickou záchrannou službu.
    "Muž, který popil víc než by měl, se zranil, když se pokoušel vstát z lavičky. S poraněním v obličeji ho v neděli v noci pak našla hlídka městské policie dle předchozího telefonického oznámení ležet na zemi ve Smetanových sadech.
     Strážníci ho posadili na lavičku a poskytli mu prvotní pomoc. Záchranáři muže, jenž si stěžoval po pádu na bolest hlavy a nevolnost, převezli k dalšímu ošetření do nemocnice na Lochotíně,"
uvedla mluvčí.

Volně pobíhající pes napadl ženu

     Plzeňští policisté ze Slovan se zabývají případem, s kterým se na městskou policii obrátila v sobotu dopoledne třiapadesátiletá žena.
     Žena šla spolu se svými známými po cyklostezce u řeky, když na ně z křoví vyběhl pes, kterého zde majitel nechal volně pobíhat společně s dalším psem a tento pes ženu pokousal na nohou.
     Žena si na místo přivolala strážníky, kteří ji prvotně ošetřili rány na nohou, zjistili majitele zvířete a předali celou věc k dalšímu šetření policistům ČR. 

Dědeček spal skutečně tvrdě

     Dobře dopadl poslední případ. Vnuk v pátek večer vyrazil na Slovany na ohlášenou návštěvu ke svému dědečkovi, ale ten neotevíral.
     Vnuk stále zvonil, telefonoval a snažil se dobouchat, ale v bytě byl slyšet pouze dědečkův mobilní telefon.  Chlapec tak měl o dědečka oprávněný strach a bál se, jestli není ohrožen na životě.
     "Po telefonické domluvě s příbuznými a na jejich žádost se pokusila hlídka městské policie byt otevřít prostředky na otvírání dveří, což se nezdařilo. Nakonec byl tedy byt otevřen za užití násilí.
     Uvnitř bytu byl nalezen na gauči tvrdě spící muž. Když ho jeden ze strážníků uchopil za ruku, teprve se probudil,"
popsala mluvčí strážníků.
     Muž byl velmi překvapen co se děje a na dotaz hlídky, proč nereagoval na bouchání, zvonění a telefon, uvedl, že tvrdě spal.

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.