Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Jdi do prdele, jsem feťák a prostě kradu!" a další tři příběhy

Podivná majitelka hotelu, zloděj v Coopu, muž metající přepravky po autech a mladistvý se 2,67 promile

20. prosince 2022 09:38 , aktualizace 09:39

Alkohol Drogy Městská policie Zadržení pachatele

"Jdi do prdele, jsem feťák a prostě kradu!"

     Prodavačku v prodejně COOP v Horní Bříze v úterý 13. prosince pořádně překvapil muž, který si přímo v obchodě naprosto suverénně otevřel jednu z vystavených lahví s alkoholem a začal popíjet. Na upozornění prodavačky pak muž zareagoval dokonce podrážděně a vulgárně. "Normálně jí poslal do prdele, že je feťák a prostě krade, že s tím stejně nic neudělá, tak ať ho neotravují a pak normálně v klidu odešel," popsal nám jeden ze svědků události. 
     Prodavačka se obrátila na městskou policii, která vyjela na místo a strážníkům se po chvíli podařilo muže podle popisu vypátrat v nedalekém sídlišti.
     Strážníci muže ze Stodu narozeného v roce 1990 zajistili a jeho jednání vyřešili v příkazním řízení na místě, tedy pokutou.

Po autech házel co mu přišlo pod ruku

     V pátek 16. prosince se na strážníky v Horní Bříze obrátil muž s oznámením, že nějaký blázen hází věci na projíždějící auta. Strážníci samozřejmě vyjeli na uvedené místo, kde našli jednoho z poškozených řidičů, který jim popsal muže, jenž po jeho autě hodil přepravku od zeleniny.
     Strážníkům se během krátké chvíle podařilo muže podle popisu vypátrat a ztotožnit. Zjistili, že se jedná o obyvatele místní ubytovny, u kterého provedené testy potvrdily nejen silnou opilost, ale také požití marihuany. Strážníci navíc zjistili, že je muž v celostátním pátrání a předali ho proto přivolaným policistům. 

Zmatená žena přišla do hotelu a prohlašovala, že ji patří

     Na městskou policii se v sobotu 17. prosince pozdě odpoledne obrátila recepční jednoho z hotelů na plzeňské Roudné, která naléhavě žádala o pomoc s podivně se chovající ženou.
     Asi pětatřicetiletá žena do hotelu přišla a ačkoli nebyla jeho hostem, chtěla pokračovat do jeho vnitřních prostor, aniž by byla schopna personálu vysvětlit, co tam dělá. Poté personálu sdělila, že jí hotel patří, položila na recepci jakési lejstro a naprosto suverénně pokračovala do vnitřních prostor hotelu. Když recepční zjistila, že lejstro je lékařská zpráva o odborném psychiatrickém vyšetření, radši se obrátila o pomoc na strážníky.
     "Strážníci společně s recepční po chvíli nalezli ženu potulovat se chodbami hotelu. Žena byla velmi zmatená a neorientovala se v čase, na místo proto dorazili záchranáři a ženu si převzali do péče," uvedla tisková mluvčí strážníků. 

Mladistvý se zpil do němoty

    V neděli 18. prosince v noci nalezli strážníci v Jungmannově ulici v Plzni na chodníku ležícího notně promrzlého mladíka, který byl opilý tak, že nebyl schopen se ani postavit. 
    "U muže provedli strážníci dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,67 promile alkoholu. Po zjištění, že opilým mužem je teprve sedmnáctiletý mladík, kontaktovali jeho zákonného zástupce, aby si mladistvého převzal," popsala tisková mluvčí strážníků.
    Případ bude dále postoupen k řešení orgánu sociálně právní ochrany dítěte. 

Foto
1  muž, který kradl v Coopu
2  muž, který házel přepravky po autech
3  MP Horní Bříza
4  MP Plzeň, vozidlo upravené pro převoz opilců (strážníky láskyplně nazývané "Hnojník")

 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.