Foto

Mrtvola se vzbudila a řekla, že je "Serjožka"

I nález mrtvoly u hladomorny může mít dobrý konec

25. března 2023 19:41 , aktualizace neděle 26. března 18:37

Alkohol Cizinci


     Včera odpoledne kolem čtvrté hodiny nahlásila rodina, která byla s dětmi na procházce v zámeckém parku v Horšovském Týně, že zřejmě nalezla mrtvolu na ochozu vyhlídkové věže zvané Gloriet, které ale místní říkají spíše Hladomorna.

     Na udané místo samozřejmě okamžitě vyjeli místní hasiči, záchranáři i policisté.

     Po příjezdu bylo zjištěno, že mrtvola sice ještě není úplně mrtvá, ale nemá k tomu již moc daleko. Jednalo se o podchlazeného mladého a hlavně těžce zlitého muže.
     Všichni zasahující museli vyvinout opravdu mimořádné úsilí, aby ho probrali. Když přišel k sobě, nevěděl kde je, proč tam je a jediné na co si vzpomněl bylo, že se jmenuje 
Serjožka. Doklady u sebe muž neměl.

     Záchranáři ho prohlédli a zjistili, že transport do nemocnice není nutný, protože vyjma velmi silné opilosti mu nic není. Serjoža se mezitím zmátořil natolik, že byl schopen dechové zkoušky, která ukázala více než tři promile. Dále si vzpomněl na své celé jméno, že je z Moldavska a zde je na návštěvě u své rodiny.

     Policisté mezitím sehnali i jeho otce, který přivezl Serjožovy doklady, policisté je zkontrolovali a syna mu předali.


  


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.