Foto Video

Muž byl nalezen mrtvý v kaluži krve

Staršího muže pachatel pobodal na chodbě domu, vykrvácel ve vlastní koupelně

čtvrtek 9. června 13:28 , aktualizace 13:30

Napadení Smrt Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dva týdny se policisté usilovně zabývali případem úmrtí muže, který byl nalezen ve svém bytě pobodaný. Nyní z jeho vraždy obvinili.


     V pátek 27. května byl v koupelně bytu v Aši v kaluži krve nalezen mrtvý devětapadesátiletý muž. Na místo byl povolán koroner k ohledání těla, policejní technik k zajištění stop a celé vyšetřování si převzali kriminalisté.
     Následná nařízená soudní pitva následně potvrdila, že příčinou smrti byla bodnořezná zranění v horní polovině těla. Kriminalisté proto okamžitě začali zjišťovat, kdo a jak je muži způsobil. Pečlivé vyšetřování nakonec kriminalisty přivedlo ke dveřím mužova vraha.
     "Po provedených šetřeních a domovních prohlídkách byl v úterý 7. června zadržen šedesátiletý muž, který měl mít v úterý 24. května v odpoledních hodinách na chodbě panelového domu v Aši spor s devětapadesátiletým mužem. Při vyhrocené hádce měl mladší z dvojice mužů udeřit šedesátiletého muže do horní části těla. Ten na to měl zareagovat tak, že z kapsy vytáhl nůž a následně s ním devětapadesátiletého muže napadl. Tímto útokem mu měl způsobit bodnořezná poranění v horní části těla," popsal tiskový mluvčí policie s tím, že zatímco zraněný muž zašel do svého bytu, druhý muž odešel z domu.

      Kriminalisté zahájili trestní stíhání šedesátiletého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej ale neakceptoval. Po provedených úkonech tak byl na příkaz státního zástupce šedesátiletý muž propuštěn ze zadržení a jeho vyšetřování probíhá na svobodě.
     V případě prokázání viny hrozí šedesátiletému muži trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.