Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Muž, který brutálně zbil šestiletého chlapečka, bude stíhán na svobodě

"Byl to výjezd, který si budeme dlouho pamatovat. S takovou brutalitou vůči dítěti jsem se dlouho nesetkal," napsal nám zasahující záchranář

11. září 2023 10:37 , aktualizace 11:56

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


      O případu naprosto nepochopitelného násilí vůči malému dítěti, ke kterému došlo v noci z pátku na sobotu kolem desáté hodiny v Technické ulici v Plzni, již od nás víte. Slíbili jsme vám, že případ budeme nadále podrobně sledovat.

     Krátce po vydání původního článku ho okomentoval jeden ze záchranářů, který na místě zasahoval: "Bohužel žádný článek nemůže popsat dost přesně realitu. Byl to výjezd, který si budeme dlouho pamatovat... S takovou brutalitou vůči dítěti jsem se dlouho nesetkal," napsal nám a dodal, že oceňuje skvělou práci hlídky městské policie na místě.

     "Podezřelý šestadvacetiletý muž byl po zadržení umístěn do policejní cely. Na případu začali intenzivně pracovat kriminalisté. Zahájili úkony trestního řízení a prověřovali zjištěné informace.
     Dnes ráno zahájili trestní stíhání tohoto muže a obvinili ho ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví. V dopoledních hodinách spolu se spisovým materiálem doručili státnímu zástupci i podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.
     Při vazebním zasedání však soud rozhodl, že obviněný nebude stíhán vazebně, ale na svobodě,"
doplnila nám dnes informace mluvčí policie.

     Podle našich informací byli útočník i zraněný chlapeček Ukrajinci.


Původní článek:

Muž brutálně zbil šestileté dítě, mimo jiné s ním i z výšky mrštil o zem

      Vše začalo oznámením na tísňovou linku, že ve vnitrobloku v Technické ulici v Plzni muž napadá malé dítě, které zoufale křičí a silně krvácí.
     Na místo proto okamžitě vyjížděli strážníci městské policie, kteří získali popis pachatele od oznamovatele, který ho mezitím pronásledoval. Zároveň strážníci také poskytli první pomoc zraněnému, teprve šestiletému chlapečkovi a vzhledem k jeho stavu na místo přivolali i záchranáře. Ti však v té době již na místo mířili, neboť je přivolali zároveň i svědci události.

     "Nikdy jsem neviděla nic tak příšerného, ten muž toho malého zvedl a praštil s ním o zem, úplně jako s kusem hadru, myslela jsem, že ho chce zabít," popsala nám svědkyně hrůznou událost.

     Dítě bylo silně otřesené, utrpělo mnohačetná zranění, mimo jiné krvácelo z několika míst na hlavě a mělo silně zhmožděné či zlámané ruce. Strážníci proto chlapečka posadili do svého vozu, kde jeden z nich o dítě pečoval až do příjezdu záchranářů.

     Souběžně s tím další dva strážníci útočníka dopadli, omezili na osobní svobodě a na místo přivolali policisty, kterým opilého muže předali. 

     "My jsme dítě převzali a transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín na Akutní zónu," popsala nám mluvčí záchranné služby.

     "Vzhledem k věku poškozeného i k probíhajícímu prověřování události nebudeme v tuto chvíli k případu poskytovat žádné informace," uvedla nám mluvčí policie.

     Podle našich informací byl opilý útočník umístěn do policejní cely a mělo by se jednat o přítele matky napadeného dítěte.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.