Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Muž napadený v Aréně na záchodě zemřel krátce poté v nemocnici - aktualizováno

K tomuto velice sledovanému případu přinášíme celou policejní zprávu bez jakýchkoli úprav:

5. prosince 2023 18:13 , aktualizace 19:59

Smrt


     V neděli jsme informovali o napadení hosta hudebního klubu Aréna, které skončilo jeho smrtí a slíbili vám, že tento případ budeme dál pečlivě sledovat. Krajští kriminalisté, kteří si vzhledem ke smrti šestačtyřicetiletého muže vyšetřování převzali, dnes uvolnili další informace.

     Jak jsme již v neděli uvedli, napadení výše uvedeného Ukrajince se podle svědků mělo účastnit kolem deseti jeho krajanů, vinu se podařilo prokázat čtyřem z nich. Vzhledem k tomu, že případ je značně složitý, přinášíme celou policejní zprávu bez jakýchkoli úprav:

      "Kriminalisté zahájili trestní stíhání cizinců ve věku 23 let, 20 let a 19 let, které obvinili ze spáchání přečinu výtržnictví v jednočinném souběhu s přečinem ublížení na zdraví ve stádiu pokusu spáchaných ve formě spolupachatelství, a trestní stíhání mladistvého cizince ve věku 17 let, který byl obviněn z provinění výtržnictví a z provinění ublížení na zdraví ve stadiu pokusu spáchaných ve spolupachatelství.

     Stíhaného jednání se dopustili před druhou hodinou ranní dne 3. prosince na pánských toaletách v hudebním klubu v Plzni. Po předchozí slovní rozepři společně napadli šestačtyřicetiletého muže údery dlaní, pěstmi a kopy.

     Poškozený upadl do bezvědomí, na místo se dostavila zdravotnická záchranná služba, která prováděla resuscitaci s následným převozem do nemocnice, kde poškozený zemřel. Z důvodu většího množství osob a k udržení veřejného pořádku bylo na místo vysláno několik policejních hlídek. Plzeňští a krajští kriminalisté prováděli rozsáhlé prověřování. Ohledali místo činu a zajistili kriminalistické stopy a výpovědi osob. Byly zadrženy podezřelé osoby.

     Včera proběhla soudní pitva zemřelého muže. Podle předběžné zprávy ze soudního lékařství bezprostřední příčinou úmrtí byl krevní výron. Fyzický útok nevedl přímo ke smrti poškozeného. Mnohdy taková krvácení totiž nastávají nejen jako následek traumatu, nýbrž i jako následek primárních chorobných změn.

     Obvinění muži byli propuštěni z policejní cely a jsou stíháni na svobodě. Za spáchání výtržnictví a ublížení ve stádiu pokusu jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, mladistvému pak trest poloviční," uvedla nám dnes odpoledne mluvčí policie.


Původní článek o tomto případu z neděle:     

Muž napadený v Aréně na záchodě, zemřel krátce poté v nemocnici

     V noci ze soboty na neděli před druhou hodinou došlo v Plzni v Lidické ulici k velice závažnému trestnému činu. V klubu Aréna na záchodě mělo více než deset útočníků napadnout a zbít jednoho z návštěvníků. 

     Na místo okamžitě po nahlášení události vyjížděli policisté i záchranáři. Napadený muž byl v bezvědomí, takže záchranáři zahájili jeho resuscitaci a transportovali jej na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín, kam byl předán za stále probíhající resuscitace.
     Bohužel přes veškerou snahu všech napadený muž v nemocnici následně zemřel.

     Mluvčí policie nám dnes dopoledne smrt muže narozeného v roce 1977 potvrdila a uvedla, že případ si převzali kriminalisté a samozřejmě byla nařízena soudní pitva.

     Podle informací přímo z místa měli být napadený muž i útočníci Ukrajinci.

Foto: Ilustrační

Vyresme.cz

Jsme společnost, která se skládá z odborníků jejichž znalosti pokrývají veškerá témata finančního trhu od investování, financování, pojištění až po zajištění prodeje či pronájmu nemovitostí. Jsme společností, která se stará o pomoc jak fyzickým tak právnickým osobám.