Foto

Opilý ujel od dopravní nehody a v autě měl zbraně

Policie muže obvinila z nelegálního ozbrojování, dopravní nehodu dále ještě šetří

pondělí 19. dubna 09:32 , aktualizace 10:00

Alkohol Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

    Policisté nyní ukončili prověřování případu z loňského roku, o kterém jsme tenkrát samozřejmě informovali. Opilý řidič nejenže způsobil dopravní nehodu a ujel od ní, ale navíc byly v jeho vozidle nalezeny nelegální zbraně.

    V neděli 19. července 2020 došlo v Neurazech nedaleko Nepomuka k dopravní nehodě, od které pravděpodobný viník ujel s vozidlem Peugeot Expert a následně dojel do Bližanova, kde ho dopadli policisté.
     "Policisté zjistili totožnost třiačtyřicetiletého muže z obce na Horažďovicku, u kterého byla provedena dechová zkouška, kdy přístroj naměřil 1,95 promile alkoholu. Muž ve vozidle navíc převážel dvě střelné zbraně a střelivo," uvedla tehdy tisková mluvčí policie a doplnila, že šlo o pistoli ČZ 27 ráže 7,65 bez registračního čísla a loveckou brokovnici model ZP 45. 
     Policisté zjistili, že podezřelý muž není držitelem zbrojního průkazu a tedy zbraně má neoprávněně. Policisté samozřejmě obě zbraně i vozidlo zajistili a muže zadrželi. Ten poté putoval do policejní cely, zatímco zajištěné zbraně byly odeslány na expertízu, kde byly podrobeny znaleckému zkoumání. 
     Policisté také z evidence zbraní zjistili, že brokovnice patří muži z Plzeňska, ten ji zapůjčil jinému muži z Pačejovska, tento ji půjčil výše uvedenému muži, který s ní v autě později havaroval, protože se domníval, že vlastní zbrojní průkaz. Majitel zbraně kategorie C se půjčkou kamarádovi, který má také zbrojní průkaz ničeho nedopustil, to zákon dovoluje, ale tento další muž se půjčkou muži bez zbrojního průkazu dopustil přestupku, který byl postoupen správnímu orgánu.

      Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů nedovolené ozbrojování a ohrožení pod vlivem návykové látky a případem se dále zabývala. Podle mluvčí policie nyní čtyřiačtyřicetiletý muž z obce na Horažďovicku od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinu nedovolené ozbrojování a v rámci dopravní nehody zůstává podezřelým z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto ilustrační, zbraně jsou stejné typy, ale nejde o konkrétně zabavené kusy

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.