Muž nakradl věci téměř za milion

Recidivista má za sebou dlouhou cestu, která naštěstí skončí na dost dlouho v kriminále

6. února 2018 18:34 , aktualizace středa 7. února 06:56

Krádež

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Kriminalistům se podařilo dopadnout skutečný postrach majitelů bytů či firem. Osmatřicetiletý pachatel má za sebou hodně dlouhou sérii vloupání, během které odcizil naprosto různé věci.
     Muž řádil především v Plzni a výčet vykradených míst i ukradených věcí zaplnil několik hustě popsaných listů v policejním spisu. Jen pro ukázku, muž vykradl firmy na Domažlické, v Tylově ulici i v Kreutzmannově ulici. Vykrádal především firmy, nepohrdl ale ani byty, zaparkovaným vozidlem nebo dokonce v noci navštívil i plzeňský Spolek neslyšících. Muž si občas vyjel na výlet i mimo Plzeň, takže například vykradl firmu v Daškově ulici v Praze nebo další ve Volduchách.
     Výčet odcizených věci je také neuvěřitelný. Mezi úlovky pachatele patřily například: magnetický podavač, samosvorné kleště, horkovzdušná pistole, bezdrátová myš, mobilní telefon, izolační páska, konzervační sprej pro motory, dámské horské jízdní kolo, relaxační gelová maska, rozváděcí ventil motorové brzdy, ale opět jde pouze o malou ukázku, pachatel odcizil ještě více než stovku dalších věcí. Policisté hodnotu věcí zatím spočítali na 800 tisíc korun, ale samozřejmě toho bude mnohem víc.
     "Kriminalisté Městského ředitelství policie Plzeň zahájili trestní stíhání 38letého muže, který je obviněný ze spáchání pokračujícího zločinu krádeže spáchaného v jednočinném souběhu s pokračujícím přečinem poškození cizí věci a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na 8 let," uvedla mluvčí policistů.

     Tito pánové se na muže již těší:
Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.