Foto

Muž platil falsifikáty stoeurovek

Kriminalisté požadovali vazbu, soud však muže propustil

14. února 2021 16:49 , aktualizace 17:07

Podvodníci

Partner článku – Mraknet

     Osmadvacetiletý muž si opatřit několik padělků stoeurových bankovek a následně s nimi vyrazil platit. "V neděli 24. ledna měl jednu z bankovek rozměnit na čerpací stanici na Karlovarsku. Další padělanou bankovkou zaplatil taxikáři, který mu po odečtení platby za jízdné vrátil zpět v českých bankovkách a o několik dní později muž opět využil služeb taxi, samozřejmě jiného, než v prvním případě a znovu zaplatit padělanou bankovkou," popsal mluvčí policie.

     Ve všech případech poškození po zjištění, že se jedná o padělanou bankovku, kontaktovali policii. Policisté muže zadrželi, kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili jeho trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání zločinu padělání a pozměnění peněz. V případě prokázání viny hrozí osmadvacetiletému muži trest odnětí svobody až na osm let.
     Souběžně s tímto podal policejní komisař i podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na jeho vzetí od vazby. Bohužel soud návrhu nevyhověl a tak je muž již opět na svobodě.

Foto: PČR

 
Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.