Foto Video

Více než na hodinu zbytečně zaměstnané záchranné složky

Výhrůžky sebevraždou, divadlo na ulici, hysterie a pak transport na psychiatrii

14. února 2021 20:20 , aktualizace 20:25

Partner článku – Autosalon Dajbych

     V noci na dnešek po půlnoci došlo v Plzni v Sokolovské ulici k roztržce mezi manželi. Spor stále gradoval, až muž narozený v roce 1982 oznámil úmysl spáchat sebevraždu a začal přelézat zábradlí balkonu v 8 patře. Vyděšená žena samozřejmě vše telefonicky oznámila na tísňovou linku.

     Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek, muž dobrovolně ze zábradlí slezl a policisté ho z bytu odvedli. Venku před domem ale muž začal hrát divadlo, snažil se tvářit velmi nebezpečně, rozcvičoval se, provokoval policisty tykáním či různými narážkami, oddaloval dechovou zkoušku, předváděl herecké etudy na téma "jen stěží zvládám svou agresivitu" či "prodýchávám se, abych upustil vztek" a podobně.
     Zdržování jak policistů tak i záchranářů před domem trvalo asi čtvrt hodiny a celá akce pak více než hodinu. Muž tak zbytečně zaměstnal několik hlídek policie, strážníků a samozřejmě také posádku záchranářů. Policisté nakonec u muže naměřili 1,73 promile a vzhledem k jeho stavu bylo rozhodnuto o transportu sanitkou na psychiatrii, samozřejmě stále za doprovodu policistů.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.